Home Najdôležitejšie WTA rozdávala prestížne trofeje: Hráčkou roka Iga Swiateková, český pár obhájil prvenstvo, dočkal sa aj tréner Pegulovej

WTA rozdávala prestížne trofeje: Hráčkou roka Iga Swiateková, český pár obhájil prvenstvo, dočkal sa aj tréner Pegulovej

by Majo Malinovský
Iga Swiateková

NEW YORK – Poľskú tenistku Igu Swiatekovú vyhlásilo vedenie Ženskej tenisovej asociácie (WTA) za Hráčku roka 2022.


Dvadsaťjedenročná svetová jednotka triumfovala v sezóne na dvoch grandslamoch (Roland Garros, US Open). Ocenenie pre trénera roka získal David Witt, ktorý vedie Američanku Jessicu Pegulovú.

Nedúfala v takú konzistentnosť

“Cítila som, že v tejto sezóne všetko fungovalo. Nedúfala som v také konzistentné výkony,” povedala podľa agentúry AP Poľka, ktorá sa dostala na čelo rebríčka po tom, ako Austrálčanka Ashleigh Bartyová ukončila v 25 rokoch kariéru. Swiateková sa stala prvou tenistkou s dvoma grandslamovými trofejami v jednej sezóne od Nemky Angelique Kerberovej v roku 2016.

Štyridsaťdeväťročný Witt sa stal najlepším trénerom v sezóne, keď doviedol Pegulovú na 3. miesto v rebríčku. Dvadsaťosemročná Američanka postúpila do štvrťfinále na troch grandslamoch, kde nestačila dvakrát na Swiatekovú a raz na Bartyovú. Počas roka vyhrala turnaj WTA 1000 v mexickej Guadalajare a prebojovala sa aj do finále v Madride.Krejčíková so Siniakovou obhájili prvenstvo

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková z Českej republiky sa stali najlepšou dvojicou vo štvorhre druhú sezónu po sebe a celkovo tretíkrát.

Beatriz Haddadová Maiaová z Brazílie urobila najväčší posun v rebríčku, keď sa dostala z 80. na 15. miesto a vyhrala svoje prvé dva tituly.

Nováčikom roka Číňanka

Číňanka Čeng Čchin-wen, ktorá v októbri dovŕšila 20 rokov, sa stala nováčikom roka, keď sa posunula o viac ako 100 miest v rebríčku. Vo svojom debute na Roland Garros postúpila do štvrtého kola, no prehrala v ňom so Swiatekovou 1:2 na sety.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Iba 17-ročný český talent po životnej sezóne s prestížnym ocenením: Nečakala som to 13 decembra, 2022 - 7:27 pm

[…] WTA rozdávala prestížne trofeje: Hráčkou roka Iga Swiateková, český pár obhájil prvenstvo,… […]

Reply

Leave a Comment

twelve + twenty =