Home Najdôležitejšie Hrunčáková si v Madride hlavný turnaj nezahrá: S nemeckou súperkou uhrala len päť hier

Viktória Kužmová

MADRID – V hlavnej súťaži WTA Mutua Madrid Open sa nepredstaví ani Viktória Hrunčáková, ktorá prehrala so štrnástou nasadenou Nemkou Laurou Siegemundovou 3:6 a 2:6.

V prvom sete Hrunčáková po dvoch stratených podaniach prehrávala už 2:5 a aj keď vo ôsmej hre sa jej podaril ribrejk, set už nezdramatizovala a za 47 minút ho prehrala 3:6.

V druhom dejstve zahodila Slovenka na úvodnom podaní Nemky tri brejkbaly a čistou hrou si udržala podanie na 2:2. Od tohto momentu ale opraty zápasu jasne prebrala Siegemundová, ktorá získala štyri hry v rade a za hodinu aj 32 minút sa radovala z postupu do kvalifikačného finále.

Zo Sloveniek sa tak v boji o hlavnú súťaž predstaví len Anna Karolína Schmiedlová, na ktorú čaká austrálska súperka Birrellová.

Zdroj: ts, TASR