Home Správy Gombos strávil na kurte menej ako dvadsať minút, Lacko favorita neprekvapil

Gombos strávil na kurte menej ako dvadsať minút, Lacko favorita neprekvapil

MARSEILLE – V kvalifikácii turnaja ATP 250 Marseille (691 880 EUR, tvrdý povrch v hale) sa v prvom kole predstavili dvaja Slováci – Norbert Gombos a Lukáš Lacko.

Norbert Gombos sa na kurte zdržal iba 19 minút. Jeho súper Rus Alexej Vatutin za stavu 1:2 zo svojho pohľadu duel skrečoval.

Súperom rodáka z Galanty bude lepší z duelu medzi Lloydom Georgom Harrisom a Elliotom Benchetrittom.

V druhom zápase sa stretol s Lukáš Lacko s Fínom Emilom Ruusuvuorim, ktorý má na challengerovom okruhu dobrú formu. Zápas sa skončil po setoch 6:4, 6:4 pre Fína.

Jediný brejk prvého setu dosiahol Ruusuvuori. Šiel ním do vedenia 2:1. V žiadnom inom geme brejkbaly neprišli ani na jednej strane. Keď šiel servovať na výhru, viedol 40:15, Lacko ešte dva setbaly odvrátil. Pri treťom už set uzavrel.

Ruusuvuori šiel do brejku hneď v prvom geme druhého setu. Potom navýšil na 4:1. Lacko sa ešte vrátil, lebo vzápätí dosiahol ribrejk a tak znížil opäť na rozdiel jedného brejku. Druhý brejk však už nedokázal dosiahnuť. Fín šiel za stavu 5:4 servovať na postup. Premenil hneď prvý mečbal.

Súperom Fína bude vo finále kvalifikácie jednotka žrebu Jegor Gerasimov z Bieloruska.