Home Najdôležitejšie Gombos si o finále nezahrá: Slovenský favorit s hráčom štvrtej stovky neuhral ani set

Norbert Gombos

BIEL – Slovenský tenista Norbert Gombos si na challengerovom podujatí vo švajčiarskom Biele o finále prekvapivo nezahrá.

Rozhodla o tom jeho dnešná štvrťfinálová prehra s Benjaminon Hassanom z Libanonu, ktorému v aktuálnom rebríčku ATP patrí až 325. priečka.

Gombos v siedmej hre zápasu ako prvý brejkol súpera, ale Hassan odpovedal okamžitým ribrejkom a o osude prvého setu tak musel rozhodnúť tajbrejk. V tom mal viac šťastia outsider z Libanonu, ktorý od stavu 2:2 získal päť bodov po sebe a za 58 minút oslavoval po triumfe 7:2 zisk úvodného setu.

Na úvod druhého dejstva síce Gombos zvládol na podaní náročnú situáciu, keď musel odvracať dva brejkbaly súpera, ale od stavu 2:2 už na kurte dominoval Hassan. Ten dvakrát čistou hrou brejkol slovenského súpera a keďže si dvakrát udržal aj vlastný servis, set vyhral hladko za 34 minút 6:2.

V boji o finále hráč štvrtej stovky vyzve úspešnejšieho zo štvrťfinálovej dvojice Virtanen – Rodionov.