Home Najdôležitejšie Carlos Alcaraz – Mike Tyson svetového tenisu: Svet žasne z jeho brutálnej sily a rýchlosti

Carlos Alcaraz – Mike Tyson svetového tenisu: Svet žasne z jeho brutálnej sily a rýchlosti

by Jaroslav Šípkar
Carlos Alcaraz, ATP Indian Wells

Carlos Alcaraz je ako Mike Tyson svetového tenisu. Svet zostáva v úžase zo Španielovej brutálnej sily a rýchlosti.


Carlos Alcaraz má tento rok bilanciu 14-1. Finále hral na všetkých troch turnajoch, na ktorých v tomto roku štartoval. Na antuke v Buenos Aires a harde v Indian Wells získal titul, na antuke v Riu vo finále prehral trojsetovú bitku s Britom Cameronom Norriem.

19-ročný mladík je úradujúcou svetovou jednotkou. Stal sa najmladším hráčom v histórii na pozícii kráľa svetového tenisu a tiež najmladším grandslamovým víťazom (vlani ovládol US Open). “Súperov necháva bez možností,” stroho skonštatoval tréner Daniila Medvedeva po tom, čo vo finále Indian Wells jeho zverenec hladko v dvoch setoch podľahol Alcarazovi.

Gilles Cervera, spomínaný kouč Medvedeva, zostal v úžase z výkonu Alcaraza. „Je tenisovým Tysonom, vzhľadom k tomu, ako udiera raketou do forehandových úderov. Boli tam rany s brutálnou silou a rýchlosťou, ktoré Daniila posunuli o 10 metrov,” dodal pre L´ Equipe.

„Je to neuveriteľný hráč. Súperov necháva bez možností. Mysleli sme si, že bude robiť chyby, ale mal som pocit, že nemôže zlyhať. Budeme musieť začať hľadať do budúcnosti jeho slabé stránky,” dodal uznávaný odborník.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × four =