Home Správy Gombos sa na Wimbledone prvého grandslamového víťazstva nedočkal

Gombos sa na Wimbledone prvého grandslamového víťazstva nedočkal

LONDÝN – Úspešný kvalifikant Norbert Gombos nestačil v 1. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) po výsledku 3:6, 4:6, 4:6 na ôsmeho nasadeného Juhoafričana Kevina Andersona.

Začiatok duelu bol vyrovnaný. Favorit sa dostával pomalšie do rytmu a do stavu 3:3 v prvom sete to bol on, kto čelil jedinému brejkbalu. V koncovke však prišli jeho veľké chvíle. K spoľahlivo fungujúcemu servisu pridal aj dobré riterny a po výsledku 6:3 vykročil za postupom.

Hernú pohodu si preniesol juhoafrický obor aj na začiatku druhého dejstva. Norbi sa zmobilizoval za stavu 0:2, keď odvrátil brejkbal a ukončil negatívnu sériu. V ďalšom priebehu bol Andersonovi rovnocenným súperom, no na jeho delové podanie recept nenašiel.

V úvodnom i treťom geme tretej časti odvrátil galantský rodák po jednom brejkbale. V závere už taký úspešný nebol. Za stavu 4:4 pustil súpera k ďalšej šanci, pri ktorej poslal forhend z jasnej pozície do siete. Po zmene strán spečatila nasadená osmička víťazstvo čistou hrou.

• Anderson dominoval na esá 20:4
  • čelil len jednému brejkbalu
  • Gombos získal na príjme iba 16 fiftínov, z toho 3 po dvojchybách
  • v hlavných súťažiach Grand Slamov prehral aj 3. zápas v kariére

„Začal som veľmi dobre, mal som brejkbal, no nevyužil som ho. Anderson sa potom rozpodával a keď ma brejkol, uvoľnil sa a začal si viac veriť. Ja som sa naopak trápil pri svojom podaní, ťažko som si vyhrával gemy. Trochu pofukovalo a nevedel som sa dostať do správneho rytmu. Anderson ma v každom sete raz brejkol a to mu stačilo, pretože si suverénne vyhrával svoje servisy. Škoda, že som mal taký ťažký žreb, no som rád, že som si mohol opäť zahrať vo wimbledonskej hlavnej súťaži. Verím, že tri víťazstva z kvalifikácie mi dodajú pozitívnu energiu do ďalších turnajov. Dokázal som sám sebe, že som schopný odohrať dobré zápasy aj na tráve,“ uviedol po dueli zverenec Ladislava Simona.

Prehrou nadviazal na nezdary dvoch krajaniek – Magdalény Rybárikovej a Viktórie Kužmovej. Slovensko tak stále čaká na premiérový postup do 2. kola.