Home Audio/video Gombos po tesnej prehre s bývalým víťazom US Open: Mal som šancu poraziť Čiliča

Gombos po tesnej prehre s bývalým víťazom US Open: Mal som šancu poraziť Čiliča

by Majo Malinovský
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Slovenský tenista Norbert Gombos sa po dvoch amerických turnajoch vracia späť do Európy.


Na Western&Southern Open v New Yorku sa prebojoval do hlavnej súťaže z kvalifikácie a na US Open sa prvýkrát v kariére prebojoval víťazstvom nad Radum Albotom do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji. Tam vo vyrovnanom zápase prehral s bývalým víťazom z Flushing Meadows Marinom Čiličom.Video: US Open

Spokojnosť s americkým tripom, ale aj sklamanie

“S americkým tripom som veľmi spokojný. Po dlhej pauze zavinenej pandémiou koronavírusu som dokázal poraziť troch hráčov zo stovky a hral som veľmi vyrovnaný zápas s bývalým víťazom US Open Marinom Čiličom,” uviedol Gombos pre oficiálny web Slovenského tenisového zväzu (STZ)

Marin Čilič
Marin Čilič (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)

Duel s Čiličom bol dlho vyrovnaný, Gombos v ňom mal viacero šancí. “Počas zápasu som mal miestami pocit, že som na kurte lepším hráčom. Žiaľ, rozhodlo to, že Čilič so svojimi skúsenosťami zvládol dôležité momenty lepšie. Na jednej strane som s týmto tripom veľmi spokojný, na druhej strane som aj trošku sklamaný. Mal som šancu poraziť Čiliča, no nevyužil som príležitosti, ktoré som si vypracoval. Nevyužil som náskok brejku v treťom sete a rovnako ma mrzia nevyužité dva setbaly vo štvrtom,” zhodnotil pre stz.sk Gombos.

Gombos: “NY mi veľa dal”

Norbert Gombos sa po dvoch amerických turnajoch vracia späť do Európy. Na Western&Southern…

Uverejnil používateľ Slovenský tenisový zväz Sobota 5. septembra 2020Na kurte sa cítil dobre

Slovenský daviscupový reprezentant sa ešte pred US Open na poslednú chvíľu dostal do kvalifikácie Western&Southern Open, turnaji kategórie Masters 1000. Dvoma víťazstvami sa prebojoval do hlavnej časti, potom v prvom kole nestačil na Maďara Mártona Fucsovicsa.

“Keby mi niekto na začiatku povedal, že sa kvalifikujem v New Yorku na Masters 1000 a uhrám kolo na US Open, tak by som to bral všetkými desiatimi. Posledné tri týždne mi veľa dali. Verím, že mi to pomôže zlepšovať sa na nasledujúcich turnajoch. Za toto všetko vďačím môjmu trénerovi Tiborovi Tóthovi a kondičnému Dávidovi Olaszovi, ktorý tu bol so mnou. Aj vďaka tomu som sa cítil na kurte veľmi dobre,” vyhlásil Gombos.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + 19 =