Home Najdôležitejšie Gombos hrdinsky vzdoroval favoritovi: Nešťastne stratený prvý set rozhodol

Gombos hrdinsky vzdoroval favoritovi: Nešťastne stratený prvý set rozhodol

Norbert Gombos

MARSEILLE – Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel na halovom podujatí vo francúzskom Marseille, kde hneď v prvom vystúpení podľahol bieloruskému súperovi Iljovi Ivaškovi.

Gombos do zápasu s favorizovanou turnajovou päťkou vstúpil dobre, keď po odvrátení brejkbalu v tretej hre hneď v štvrtej zobral favoritovi podanie a ujal sa vedenia 3:1. Radosť z brejku ale dlho netrvala, pretože favorizovaný Bielorus sa okamžite dočkal ribrejku a keďže ďalší brejk už úvodný set nepriniesol, o jeho osude musel rozhodnúť tajbrejk. V tom už Gombos viedol 4:1, ale koncovku bohužiaľ nezvládol a favorit otočil na 7:5.

Nešťastne prehratý úvodný set Gombosa rozhodil a v druhej hre druhého dejstva stratil podanie. Keďže žiadny ďalší brejk už stretnutie neprinieslo za hodinu aj 44 minút sa z postupu do osemfinále radoval favorizovaný Bielorus po výhre 7:6(5), 6:3. V boji o štvrťfinále na Ivašku čaká nenasadený taliansky súper Stefano Travaglia.