Home Najdôležitejšie Alex Molčan opäť ukázal srdce bojovníka: O štvrťfinále v Katare proti turnajovej jednotke

Alex Molčan

DAUHÁ – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na turnaji v katarskej Dauhe po viac ako dva a polhodinovom boji do osemfinále.

Slováka v úvodnom vystúpení v Katare preveril austrálsky súper Christopher O’Connell, ktorý v Dauhá úspešne a bez straty setu zvládol dvojkolovú kvalifikáciu.

V prvom sete lepšie odštartoval Molčan, ktorému sa podaril okamžitý brejk hneď v prvej hre, ale následne prehral až štyri gemy v rade, pričom dvakrát si stratil svoj servis a z 1:0 bolo razom 1:4. Austrálčan za stavu 5:3 podával na víťazstvo v prvom sete, ale Molčan ukázal veľkú bojovnosť a po brejku sa udržal v hre. Prvé dejstvo musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom mal viac šťastia O’Connell. Austrálčan sa po triumfe 7:4 v tajbrejku za 49 minút radoval z víťazstva v prvom sete.

Druhé dejstvo opäť začalo lepšie pre slovenského tenistu, ktorý hneď v druhej hre brejkol súpera a razom viedol 3:0. V siedmej hre si ale servis neudržal a aj keď sa mu podaril okamžitý ribrejk, aj v deviatej hre prišiel o podanie a stav bol vyrovnaný až do ďalšieho tabrejku. Aj keď Molčan prehrával už 1:3, opäť zabojoval a napokon sa radoval z triumfu v druhom tajbrejku 8:6.

Aj rozhodujúce dejstvo začalo podobným scenárom ako predchádzajúce dva, keď v tretej hre Austrálčan prišiel ako prvý o podanie, ale tentokrát odpovedal okamžitým ribrejkom a vyrovnal stav na 2:2. Keď sa už pomaly zdalo, že aj tretí set bude musieť rozhodnúť tajbrejk, Molčan v deviatej hre čistou hrou zobral O’Connellovi servis a duel už dopodával do víťazného konca. Zápas trval dve hodiny aj 38 minút, osemfinálovým súperom Molčana bude najvyššie nasadený Denis Shapovalov, Kanaďan mal v prvom kole voľný žreb. Pre oboch to bude prvý vzájomný súboj.

Alex MOLČAN (SR) – Christopher O’Connell (Austr.) 6:7 (4), 7:6 (6), 6:4

Zdroj: ts, TASR