Home Najdôležitejšie FOTO Talentovaná Daubnerová vyhrala anketu Juniorka roka 2022: Vôbec som to nečakala, bola som veľmi dojatá a prekvapená

FOTO Talentovaná Daubnerová vyhrala anketu Juniorka roka 2022: Vôbec som to nečakala, bola som veľmi dojatá a prekvapená

by Roderik Pastier
Nikola Daubnerová

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Nikola Daubnerová získala v koncoročnej ankete Slovenského tenisového zväzu titul Juniorka roka 2022. Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra je aktuálne na 9. pozícii svetového juniorského rebríčka ITF.


V priebehu roka uhrala hneď niekoľko výrazných výsledkov. Prebojovala sa napríklad do štvrťfinále dvojhry na Roland Garros, zahrala si v semifinále štvorhry vo Wimbledone. Na majstrovstvách Európy získala s Ninou Vargovou zlatú medailu vo štvorhre a s družstvom dievčat do 18 rokov vybojovali striebro.

Daubnerová v kategórii junioriek zvíťazila v konkurencii Renáty Jamrichovej a Niny Vargovej. “Je to pre mňa určite zadosťučinenie za túto sezónu, ktorá nebola vôbec jednoduchá. Pravdu povediac, vôbec som to nečakala, lebo proti mne stáli Renča a Ninka, ktoré mali rovnako výborné sezóny. Bola som veľmi prekvapená a aj dojatá, keď som si to spätne uvedomila. Veľká vďaka patrí môjmu trénerovi, kondičným trénerom a obom rodičom, ktorí toho so mnou tiež veľa precestovali. Bol to pre mňa v NTC špeciálny moment, lebo sa na galavečer prišli pozrieť aj starí rodičia. Som  naozaj veľmi šťastná,” povedala zverenka tenisového trénera Martina Zathureckého a kondičného trénera Ladislava Olasza.

Ktorý moment počas dlhej a úspešnej sezóny jej najviac rezonuje v hlave?

“Najsilnejšie emócie som pociťovala, keď sme s Ninkou vyhrali v Klostersi. Je to síce viac tímová vec, ale to, že sme tam potom stáli so slovenskou vlajkou, bolo niečo neuveriteľné. Reprezentovať moju vlasť na majstrovstvách Európy bolo veľmi emotívne, tiež sme si tam s Ninkou na záver poplakali. Hrať za krajinu je veľká zodpovednosť. Dokazuje to aj fakt, že si to človek musí vybojovať alebo byť nominovaný. Vždy chcem reprezentovať vzorne, pokorne a bojujem o každú loptu. Na jednej strane je to zodpovednosť, ale na druhej strane si to neskutočne užívam. Nie každému sa to podarí, o to sú tieto podujatia, na ktorých hrám za Slovensko, ešte o čosi iné ako bežné turnaje.”

Nikole patrí v juniorskom ITF rebríčku aktuálne 9. priečka. Úspešné juniorky sa však už v sedemnástich rokoch začínajú orientovať viac na ženské turnaje. “Určite by bolo krásne stať sa juniorskou svetovou jednotkou. Ale pozerám sa na to aj z dlhodobejšieho hľadiska a myslím si, že to treba posúvať ďalej. Preto aj ja už budem hrať viac tie ženské turnaje. V januári chcem ísť ešte určite do Austrálie na grandslamovú juniorku a ak mi zostane rebríček, rada by som si zahrala ešte aj v Paríži a vo Wimbledone. Pomedzi najväčšie juniorské turnaje už ale chcem hrať ženské podujatia.”V stredu si na slávnostnom galavečere prevzala ocenenie pre juniorku roka, od piatku už zarezáva na kondičnej príprave v Tatrách: “Budem tu približne dva týždne, potom začnem s tenisovou prípravou na kurte. V polovici januára by sme mali odletieť do Austrálie. Čaká ma tam jeden prípravný turnaj a potom Australian Open. Ak by som sa po týchto juniorkách dostala na nejaké ženské turnaje, určite by som si pobyt v Austrálii rada predĺžila a vyskúšala to,” priblížila svoje plány na najbližšie týždne sympatická Nikola.

Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + nine =