Home Najdôležitejšie FOTO Legenda, v pozícii kapitána, ktorá stojí za úspechom Austrálčanov: Nemôžem byť viac pyšnejší

FOTO Legenda, v pozícii kapitána, ktorá stojí za úspechom Austrálčanov: Nemôžem byť viac pyšnejší

by Roderik Pastier
Lleyton Hewitt

MALAGA – Zmeny v nominácii Lleytona Hewitta pred semifinálovým zápasom proti Chorvátsku mnohých prekvapili. Bývalá svetová jednotka však veľmi dobre vedela, čo robí. Jeho zvolená zostava totiž dokázala pokoriť favorizovaných súperov a vybojovala pre Austráliu prvý postup do finále po 19 rokoch.


Vo štvrťfinále Austrálčania hladko postúpili do ďalšieho kola proti Holandsku. Jordan Thompson a Alex De Minaur sa v utorok radovali vo dvojhre. O to väčšie bolo prekvapenie, keď Thompson dostal v semifinále dvojhry proti Chorvátom voľno a na kurt nastúpil Thanasi Kokkinakis.

Proti Bornovi Čoričovi neuspel a Austrálčania prehrávali 0:1. Hewitt však vedel, čo robí. Stavil na jednu kartu – veril De Minaurovi a veril v záverečnú štvorhru. A skutočne, De Minaur tak trochu nečakane zdolal chorvátsku jednotku Marina Čiliča a vynútil si rozhodujúcu štvorhru.

Thompson už nastúpil do zápasu a po boku Maxa Purcella odohral skvelý zápas. Austrálska dvojica ani raz nestratila podanie a jeden z najlepších deblových párov na svete, Nikola Mekič a Mate Pavič, boli zdolaní po dvaapolhodinovej trojsetovej bitke.

“Je to skvelé! Austrália má v tejto súťaži naozaj bohatú históriu a už dávno sa nám ju podarilo viackrát vyhrať,” tešil sa Lleyton Hewitt, ktorému sa proti očakávaniam podarilo v semifinálovom zápase namiešať ten správny recept.

“Viem, ako veľa to pre mňa ako hráča znamenalo, keď som mal možnosť hrať finále. Teším sa, že chlapci dostanú túto príležitosť aj v nedeľu. Nemôžem byť na nich viac hrdý,” pokračoval Hewitt, ktorý napriek tomu vidí na postupe do finále v španielskej Málage jednu chybičku.

Vzhľadom na nový formát, ktorý bol zavedený pred niekoľkými rokmi, budú Austrálčania hrať s víťazom zápasu Taliansko – Kanada na neutrálnej pôde. “Bol by som strašne rád, keby sa hralo v Austrálii. Som sklamaný, že chlapci nebudú môcť hrať pred 15 000 divákmi v Rod Laver Arene,” poznamenal Hewitt, keď sa zamyslel nad rokmi svojej aktívnej kariéry.

Lleyton Hewitt bol na prelome tisícročí jednou z najväčších opôr austrálskeho daviscupového tímu. V rokoch 1999 až 2003 sa so spoluhráčmi štyrikrát dostal do finále a v rokoch 1999 a 2003 dokonca s Austráliou oslavoval víťazstvo.V roku 2003 sa vtedy dvadsaťdvaročnému Hewittovi podarilo pred zaplnenou Rod Laver Arenou poraziť vtedajšiu svetovú trojku Juana Carlosa Ferrera 3:2 na sety a poslať svoj tím do vedenia 1:0. Výraznou mierou prispel k záverečnému víťazstvu Austrálie 3:1.

Odvtedy Austrálčania chýbali vo finále slávnej tímovej súťaže. Až do tohto týždňa. O devätnásť rokov neskôr je Hewitt opäť pri tom, ale tentoraz v úlohe kapitána, v ktorej je už šiesty rok.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

8 + thirteen =