Holger Vitus Nødskov Rune
Holger Vitus Nødskov Rune v Métach získal najcennejší skalp kariéry (Foto: Instagram - Holger Vitus Nødskov Rune)

FOTO Supertalent Rune si nekládol servítku pred ústa a skritizoval ATP: Musíme súťažiť za rovnakých podmienok

ANTVERPY – Dánsky supertalent Holger Rune skritizoval predstaviteľov ATP po kvalifikačnej prehre na halovom turnaji v Antverpách. V úvodnom kole v pozícii favorita neuspel proti deblovému špecialistovi Herbertovi (3:6, 4:6). Dôvodom jeho kritiky je zmrazenie rebríčku, ktoré mu výrazne bráni v prieniku do elitnej stovky.


Rune je v súčasnosti považovaný za najväčší talent svetového tenisu. V tejto sezóne uspel už v 63 zápasoch, na svojom konte má tri challengerové tituly a míľovými krokmi stúpa v rebríčku. Na US Open dokonca zobral set Djokovičovi, aktuálne je na 123. priečke, ale po kvalifikačnej prehre s Herbertom neváhal skritizovať predstaviteľov ATP za zmrazenie rebríčku.

„Tento rok som naozaj tvrdo bojoval o to, aby som na konci sezóny bol v elitnej stovke. ATP to však mne a mnohým ďalším mladým hráčom neustále sťažuje, pretože počas koronavírusu zmrazili rebríček, aby tak ochránili hráčov z užšej špičky. To znamená, že tenistom sa stále počítajú body ešte z roku 2019, bez ohľadu na ich výsledky v rokoch 2020 a 2021,“ napísal Rune na svojom instagramovom profile.

Rune: Bol by som na 62. priečke

„Ak by ATP nepreferovalo zmrazenie rebríčku, dnes by som bol na 62. priečke a nie na 123. Záleží na tom? Áno, ak ste ambciózny a tvrdo pracujete, je dôležité, aby ste dostali odmenu,“ pokračoval nahnevaný Dán.„S priečkou, ktorú by som za normálnych okolností okupoval, by som mohol hrať na lepších turnajoch a cítil by som, že moja tvrdá práca sa vypláca. Cítim sa unavený a nahnevaný, pretože si myslím, že systém je nespravodlivý. Milujem tenis, ale musíme súťažiť za rovnakých podmienok,“ dodal 18-ročný tenista.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Michail Kukuškin

VIDEO 33-ročný Kukuškin odvrátil štyri mečbaly a poslal Kazachstan do vedenia: Spasí Srbov Djokovič?

MADRID – Tenisti Kazachstanu vedú vo štvrťfinálovom súboji finálového turnaja Davisovho pohára nad Srbskom 1:0. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =