Amélie Mauresmová
Amélie Mauresmová (Foto: Instagram - Amélie Mauresmová)

FOTO Striedanie stráží na Roland Garros: Parížský grandslam má novú turnajovú riaditeľku

PARÍŽ – Guya Forgeta na poste šéfa grandslamového turnaja Roland Garros nahradila vo štvrtok bývala svetová tenisová jednotka Amelie Mauresmová. Zmluvu podpísala do roku 2024, potvrdil prezident Francúzskej tenisovej federácie (FFT) Gilles Moretton.


 Štyridsaťdvaročná Mauresmová je dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou, v roku 2006 vyhrala Australian Open aj Wimbledon. Na OH 2004 v Aténach získala striebro vo dvojhre.

„Som veľmi hrdá na to, že sa pripájam k tímu Roland Garros. Pozíciu turnajovej riaditeľky som prijala s jasnými ambíciami. Budem ich vykonávať s rovnako vysokým štandardom, slobodou a vášňou, ktoré ma vždy poháňali,“ uviedla Mauresmová.

Forget, ktorý sa tiež vzdal rovnakej funkcie aj na mužskom halovom podujatí Paríž Masters, riadil Roland Garros od roku 2016, Paríž Masters o štyri roky dlhšie. Počas jeho pôsobenia pribudla na dvorec Philippa Chatriera zaťahovacia strecha.Zdroj: TASR, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Serena Williamsová

Marion Bartoliová odhalila príhodu zo šatne so Serenou: Najsmutnejšie na tom je, že…

Francúzka Marion Bartoliová odhalila zaujímavú príhodu zo šatne s Američankou Serenou Williamsovou. Marion Bartoliová odhalila …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + 4 =