Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba (Foto: Instagram - Dmytro Kuleba)

FOTO Kuleba reaguje na povolenie štartu pre Rusov a Bielorusov na Wimbledone: Rozhodli ste sa prijať dvoch spolupáchateľov zločinu

LONDÝN – Reakcia ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu na povolenie štartu pre Rusov a Bielorusov na Wimbledone na seba nenechala dlho čakať.


Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil tento krok za nemorálny. “Prestalo Rusko s agresiou? Nie, to len Wimbledon sa rozhodol prijať dvoch spolupáchateľov zločinu. Vyzývam vládu Spojeného kráľovstva, aby zamietla víza ich hráčom,” napísal Kuleba na sociálnej sieti Twitter.

Veľký ústupok pre Rusov a Bielorusov: Bolo to neuveriteľne ťažké rozhodnutie, ktoré sme neprijali ľahko!

ATP a WTA v spoločnom vyhlásení uviedli, že sú s výsledkom spokojné: “Bolo potrebné spoločné úsilie celého športu, aby sa dospelo k funkčnému riešeniu, ktoré chráni spravodlivosť hry. Situácia zostáva mimoriadne zložitá a chceli by sme poďakovať Wimbledonu a LTA za ich úsilie a dosiahnutie tohto výsledku. Chceli by sme však zopakovať naše jednoznačné odsúdenie vojny Ruska proti Ukrajine.”Ruská trojica Daniil Medvedev, Andrej Rubľov a Daria Kasatkinová, ktorí sú všetci v prvej desiatke mužského a ženského rebríčka, patria medzi najzvučnejšie mená, ktoré sa môžu po ročnej odmlke vrátiť do Wimbledonu. Týka sa to aj bieloruskej ženskej svetovej dvojky Ariny Sabalenkovej, ktorá tento rok vyhrala Australian Open. Tohtoročný turnaj vo Wimbledone sa začne 3. júla. Finále žien bude 15. júla a boj o titul medzi mužmi o deň neskôr.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 2 =