Home Najdôležitejšie FOTO Francúzsky búrlivák skritizoval súčasnú úroveň tenisu: Nuda bez chuti a motivácie

FOTO Francúzsky búrlivák skritizoval súčasnú úroveň tenisu: Nuda bez chuti a motivácie

by Roderik Pastier

SANTIAGO – Francúzsky tenista Benoit Paire po prehre v prvom kole ostro skritizoval súčasnú úroveň tenisu. Kontroverzný hráč narážal predovšetkým na rôzne obmedzenia spojené s pandémiou koronavírusu vrátane absencie divákov v hľadisku.


“Z tenisu sa pre mňa stala práca bez chuti a akejkoľvek motivácie. Budem potrebovať čas na to, aby som si zvykol na túto pseudo ATP Tour. Hlavne ale musím nájsť znovu svoju radosť z tenisu,” napísal na Instagrame Paire, ktorý skončil na turnaji v Čile už v úvodnom zápase na rakete Runeho. “Okruh ATP je smutný, nudný a absurdný,” pokračoval.

“Viem, že si hovoríte, že si neuvedomujem, aké mám šťastie. Ale hrať za zatvorenými dverami bez atmosféry, nie je to, prečo hrám tenis. Keď musím zostať na hoteli a nesmiem pod hrozbou pokuty nikam ísť, kde je tá radosť z cestovania?” dodal Paire.Kontroverzný Paire je známy svojským správaním a špecifickým chovaním, ktoré opäť ukázal minulý týždeň na turnaji v Buenos Aires, kde zakončil zápas dvomi úmyselnými dvojchybami bez akejkoľvek snahy vyhrať. “Mojím cieľom je mať úsmev na tvári a radosť z tenisu. Či prehrám alebo vyhrám, to mi je úplne jedno,” prehlásil.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × one =