Home Najdôležitejšie FOTO Cibulková opäť na kurte: Všetci paralympionici majú môj obdiv, je nepredstaviteľné byť v takej situácii

FOTO Cibulková opäť na kurte: Všetci paralympionici majú môj obdiv, je nepredstaviteľné byť v takej situácii

by Roderik Pastier

ŠAMORÍN – Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková sa opäť ojavila na kurte. Na Olympijskom festivale v Šamoríne si zmerala sily s paratenistami Tomášom Masarykom a Marekom Gergelym.


Bývalá svetová štvorka výzvu prijala bez váhania. „Je to obdivuhodné. Všetci paralympionici majú môj obdiv, pretože je nepredstaviteľné už len byť v takej situácii a ešte k tomu na sebe pracovať. Je to úžasné a veľmi im budem držať palce,“ uviedla Cibulková.

Masaryk s Gergelym sú slovenská jednotka a dvojka v paratenise. Na svoju „súperku“ mali len a len slová chvály. „Bolo vidieť, že si to ide vyskúšať a užiť. Bolo to v laxnom tempe. Základnou myšlienkou bolo ukázať ľuďom, že aj keď nezabehneme na 100 metrov pod 10 sekúnd a sme na vozíkoch, stále môžeme športovať a niečo aj dosiahnuť,“ vysvetlil Masaryk.

Líder rebríčka ATP Novak Djokovič si pred štyrmi rokmi tiež zahral proti paratenistovi, ale na rozdiel od Dominiky sedel na invalidnom vozíku. „Na to musí človek nabrať veľa odvahy. Pretože si ani len neviem predstaviť, aký je tam náprah a ako paratenisti zvládajú ešte aj točiť kolesami, takže to musí byť veľmi ťažké. Majú môj obdiv,“ uzavrela víťazka Masters z roku 2016.Zdroj: cas.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × two =