Home Australian Open FOTO Australian Open: Kužmová sa po výbornom výkone prebojovala do hlavnej súťaže

FOTO Australian Open: Kužmová sa po výbornom výkone prebojovala do hlavnej súťaže

by Roderik Pastier
Viktória Kužmová

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. V piatkovom finále kvalifikácie zvíťazila nad Španielkou s moldavskými koreňmi Alionou Bolsovovou-Zadoinovovou za 86 minút 6:2, 7:5.


Kužmová vstúpila do zápasu veľmi aktívne a od začiatku si dokázala pomáhať výborným servisom. K prvým brejkbalovým príležitostiam sa dostala už vo štvrtom geme, ale dve možnosti nevyužila. V nasledujúcej hre sa ocitla v rovnakej pozícii aj španielska hráčka, ale rovnako ako Slovenka, ani ona nevyužila dva brejkbaly. Kužmová v nasledujúcich momentoch zobrala opraty do svojich rúk a sériou troch gemov strhla vedenia v zápase na svoju stranu.

Tomáš Hrunčák, Viktória Kužmová
Tomáš Hrunčák so zverenkyňou Viktóriou Kužmovou po postupe do hlavnej súťaže AO (Foto: Osobný archív Tomáša Hrunčáka)

V druhom sete pokračovala zverenkyňa Tomáša Hrunčáka vo výbornom výkone, ale rozohrala sa aj Bolsovová-Zadoinovová, ktorá v piatom geme prvýkrát v zápase prelomila podanie Kužmovej. Slovenská tenistka sa ale nevzdávala, znížila na 4:5 a v desiatej hre druhého dejstva odvrátila dva setbaly a v tom istom geme po využití v poradí štvrtého brejkbalu vyrovnala na 5:5. Koncovka patrila opäť našej hráčke, ktorá za stavu 6:5 využila prvý mečbal a postúpila do hlavnej súťaže.Najlepším vystúpením Viktórie Kužmovej na Australian Open je druhé kolo z roku 2019, v tomto ročníku sa pokúsi o vylepšenie osobného maxima. Jej súperka do prvého kola zatiaľ známa nie je, žreb jej môže prisúdiť aj svetovú jednotku Ashleigh Bartyovú.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × four =