Home Najdôležitejšie Federer za 62 minút do finále Australian Open. Juhokórejská rozprávka sa skončila smutne

MELBOURNE – Druhý nasadený Švajčiar Roger Federer postúpil do finále grandslamového Australian Open. Viedol 6:1, 5:2; keď mu vzdal Juhokórejčan Čchung Hjeon.

Švajčiarsky favorit od úvodu dominoval. Útočil po slabších podaniach súpera, ktorý bol navyše viditeľne nervózny a častejšie kazil. V prvom sete získal Juhokórejčan jediný gem za stavu 0:2.

V druhom dejstve pokračoval rodák z Bazileja vo výbornom výkone. Kvalitne servoval, nekompromisne zakončoval. Po rýchlom brejku a jeho potvrdení viedol 4:1. Vzápätí si nechal rodák zo Suwonu ošetriť pľuzgiere na ľavej nohe, ale jeho pohyb bol limitovaný a za stavu 2:5 zápas vzdal.

• Federer stihol zahrať 9 es
  • po svojom 1. podaní zvládol 15 zo 16 výmen
  • v štatistike víťazných úderov dominoval 24:6

„Je to horkosladký pocit. Mám radosť, že som postúpil do finále, ale mrzí ma, že takýmto spôsobom. V prvom sete som nevedel, čo sa s ním deje. Budem ale úprimný, ja som sa v prvom sete sústredil najmä na vlastné podania a snažil som sa dotiahnuť ho do víťazného konca,“ uviedol na margo zápasu „Fedex“. V nedeľňajšom finále so začiatkom o 9:30 SEČ ho vyzve šiesty nasadený Chorvát Marin Čilič.