Home Správy Federer v prvom zápase po Australian Open s vydretým víťazstvom

Federer v prvom zápase po Australian Open s vydretým víťazstvom

DUBAJ – Druhý nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 500 v Dubaji (2 887 895 USD, tvrdý povrch vonku) Philippa Kohlschreibera z Nemecka 6:4, 3:6, 6:1.

Favorit mal veľkolepý vstup do zápasu. Od začiatku sa snažil zrýchľovať hru a skôr než sa Kohlschreiber stihol spamätať, prehrával 0:2. V ďalšom priebehu sa ani „Fedex“ nevyvaroval chýb. Pomer síl na kurte sa vyrovnával, no účinný servis doviedol nasadenú dvojku k pohodlnému zisku prvého setu v pomere 6:4.

V druhom dejstve Nemec pritvrdil a zlepšil riterny, čo mu prinieslo vedenie 3:0. O výhodu brejku prišiel v piatom geme, no následne predviedol štyri perfektné riterny prvého podania – 4:2. Zvládol aj napínavú koncovku. V deviatej hre prežil tri brejkbaly, aby o chvíľu premenil víťazným forhendom svoj tretí setbal.

Do rozhodujúcej časti vstúpil lepšie bazilejský rodák. Úspešnejšie sa boril so silným vetrom, ktorý v priebehu celého zápasu ovplyvňoval výmeny, a vypracoval si náskok 3:0. V závere už nedokázal nemecký tenista duel zdramatizovať. Po brejku na 5:1 využil Švajčiar pri vlastnom servise esom hneď prvý mečbal.

• Federer zvýšil vo vzájomnej bilancii so skúseným Nemcom už na 14:0
  • dnes si pripísal po 29 víťazných úderov i nevynútených chýb
  • mal 72-percentné zapojenie 1. podania
  • v 2. sete po ňom získal len 8 z 15 výmen

Aj v 2. kole narazí Roger Federer na súpera zo svojej generácie. Bude ním španielsky ľavák Fernando Verdasco, ktorého zdolal vo všetkých šiestich vzájomných zápasoch, pričom stratil jediný set.