Home Najdôležitejšie Favoritka Svitolinová skončila po debakli vo štvrťfinále Australian Open

Favoritka Svitolinová skončila po debakli vo štvrťfinále Australian Open

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Prvou semifinalistkou grandslamového Australian Open sa stala Elise Mertensová. Nenasadená Belgičanka zdolala vo štvrťfinále ukrajinksú štvorku žrebu Elinu Svitolinovú 6:4, 6:0.

Od úvodu zápasu ťahala rodáčka z Odessy za kratší koniec. V prvom sete nepremenila brejkbal na 2:0 a o pár minút prehrávala 1:3. Belgičanka pridala v 7. geme poistku v podobe druhého úspechu na príjme a koncovku napriek menším komplikáciám zvládla.

Druhé dejstvo sa zmenilo na jednostrannú záležitosť Mertensovej. Sympatická Ukrajinka sa nedostala k žiadnemu brejkbalu ani gembalu a turnaj opúšťa s „kanárom“.

Zaujalo nás:

  • Svitolinová sa dostala iba k 2 brejkbalom
  • Mertensová dominovala 26:14 na víťazné údery
  • doteraz bolo jej grandslamovým maximom 3. kolo Roland Garros 2017

„Nemám slov, neviem, čo mám povedať. Lomcujú mnou silné emócie. Dnes som dala do toho všetko. Na konci zápasu som bola trochu v strese, hrala som však svoju hru a zvládla som to. Vedela som, že to bude náročné. Snažila som sa byť agresívna a Jelinu rozbehať. Ak sa mi naskytla príležitosť, išla som na sieť,“ uviedla po stretnutí šťastná víťazka.

„Elise je skvelá tenistka. Dnes som jej nebola rovnocenná súperka, pretože mi dochádzali fyzické sily. Pred začiatkom turnaja som vedela, že nie som zdravotne fit a že ma trápia viaceré zranenia. Elise mi nedala žiadnu šancu pomýšľať na prípadný zvrat, klobúk dolu pred jej výkonom. Počas celého turnaja predvádza výborné výkony,“ zložila senzačnej semifinalistke poklonu Svitolinová.

V semifinále vyzve nenasadená rodáčka z Leuvenu víťazku dánsko-španielskeho súboja medzi druhou nasadenou Caroline Wozniackou a Carlou Suárezovou Navarrovou.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + fourteen =