Home Australian Open Fantastická Šramková napodobnila Schmiedlovú a postupuje do ďalšieho kola: Skúsenej súperke povolila len 4 gemy

DOHA – Slovenská tenistka Rebecca Šramková zvládla podobne ako jej reprezentačná kolegyňa Schmiedlová, zápas prvého kola kvalifikácie na Australian Open. V úvodnom dueli nedala šancu srbskej tenistke Dalile Jakupovičovej, ktorú zdolala presvedčivo 6:1, 6:4.

Úvodný gem zápasu patril srbskej tenistke, ktorá dokázala brejknúť Šramkovú a ujala sa vedenia v zápase. Od tohto stavu však v prvom sete vyhrávala gemy len naša tenistka, ktorá vynikajúcou sériou šiestich gemov v rade získala prvý set v pomere 6:1.

Druhá sada sa niesla v znamení viacerých brejkov

Jakupovičová mala aj v druhom sete naďalej problémy s podaním, ale k nekonzistentnosti na podaní sa pridala aj Šramková, a preto sme v druhom sete videli až 6 brejkov. V kľúčových momentoch bola aktuálne 203. hráčka presvedčivejšia a druhý set zvládla dominantným spôsobom po výsledku 6:3.

V ďalšom kole sa o postup pobije s mexickou tenistkou Zarazuaovou.