Home Australian Open Schmiedlová po infarktovej koncovke postupuje ďalej: V zápase sme boli svedkami až 18-tich brejkov

Anna Karolína Schmiedlová

ABÚ ZABÍ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do druhého kola kvalifikácie na Australian Open, ktorá sa tento rok uskutočňuje v dôsledku pandémie v Dubaji. V prvom kole zdolala po viac ako trojhodinovom zápase Američanku Arconadovú 6:7(2), 6:2 a 7:6(5).

V prvom sete až osem brejkov

Úvod zápasu patril dobrému servisu a v prvých štyroch gemoch sme boli svedkami len jediného brejkbalu. Od stavu 2:2 sa dostal k slovu ritern oboch hráčok a až do stavu 6:6 si ani jedna z tenistiek nedokázala udržať svoje podanie. O osude prvého setu preto musela rozhodnúť až skrátená hra, v tej bola úspešnejšia americká hráčka a ujala sa vedenia v zápase.

Schmiedlová zlepšila v druhom sete servis o 180 stupňov a dokázala si pomáhať priamymi bodmi z podania. Do stavu 2:2 Arconadová ešte vzdorovala, ale sériou štyroch gemov v rade sa slovenskej zástupkyni podarilo vyrovnať na 1:1.

O osude zápasu rozhodla až napínavá koncovka

Rozhodujúca sada sa podobala tej prvej a opäť sa dostal k slovu príjem oboch tenistiek. V jedenástej hre sa podarilo Schmiedlovej prelomiť podanie svojej súperky a išla servovať na víťazstvo v zápase. Za stavu 40:30 mala mečbal, ktorý bohužiaľ nevyužila a Američanka druhým brejkbalom vyrovnala na 6:6. O osude stretnutia musel rozhodnúť až tajbrejk hraný na 10 víťazných bodov. Keď v polovici skrátenej hry prehrávala Schmiedlová 5:3, vyzeralo to s ňou zle-nedobre. V tomto momente ju podržala psychika a sériou siedmych fiftínov v rade otočila priebeh supertajbrejku a postúpila do druhého kola.

V druhom kole sa stretne s japonskou tenistkou Chihiro Muramatsuovou, ktorá zdolala v úvodnom kole kvalifikácie Španielku Diázovú.