Home Najdôležitejšie Dvojnásobné slovenské sklamanie na Wimbledone: Kučová a Schmiedlová neprešli cez druhé prekážky

Kristína Kučová

WIMBLEDON – Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Favorizovanej Chorvátke Petre Martičovej podľahla 6:7 (4), 3:6. Napriek prehre na tráve All England Clubu vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2009 a 2017.

Kučová v prvom sete vyrovnala z 1:3 na 3:3 a vynútila si tajbrejk, v ňom však mala navrch Martičová. Chorvátka účinne využívala bekhendový slajz, vychádzali jej dropšoty. Na začiatku druhého dejstva viedla Kučová po rýchlom brejku 2:0, Martičová však v ďalších minútach otočila na 4:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Kristína Kučová (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)

Neuspela ani Schmiedlová

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako jej krajanka Kristína Kučová neprešla cez 2. kolo dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. S Poľkou Magdalenou Frechovou prehrala 4:6, 4:6. Posledným slovenským želiezkom v singli tak zostal Alex Molčan, ktorý postúpil do 3. kola po triumfe nad Američanom Marcosom Gironom.

Famózny Molčan na Wimbledone so suverénnym výkonom: S americkým favoritom nestratil ani set

Schmiedlovej nevyšiel úvod zápasu, keď hneď v úvodnom geme stratila servis a Frechová sa po potvrdení brejku ujala vedenia 2:0. Slovenka v ďalších minútach otočila na 2:3, no záver setu patril Frechovej, ktorá v 1. kole vyradila nasadenú Talianku Camilu Giorgiovú.

Poľka bola v rozhodujúcich momentoch agresívnejšia a robila menej nevynútených chýb. O osude druhého dejstva rozhodol Frechovej brejk na 5:4. Schmiedlová napriek prehre dosiahla vo Wimbledone singlové maximum, doposiaľ vždy stroskotala na úvodnej prekážke.

ženy – dvojhra – 2. kolo: Petra Martičová (Chor.) – Kristína KUČOVÁ (SR) 7:6 (4), 6:3, Magdalena Frechová (Poľ.) – Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:4, 6:4