Dotiahol ju ku kariérnemu maximu: Svetová dvojka oznámila rozchod s ruským trénerom

TALLINN – Aj keď posledné tri zápasy v tejto sezóne prehrala, estónska tenisová hviezda Anett Kontaveitová sa vyšplhala na svoje rebríčkové kariérne maximum, keď jej v poradí WTA aktuálne patrí druhá priečka hneď za neohrozenou poľskou superstar Igou Swiatekovou.


Za tento úspech 26-ročná hráčka vďačí ruskej tenisovej legende Dmitrimu Tursunovovi, ktorý takmer rok viedol Estónku z pozície trénera a dosiahol s ňou naozaj výnimočné úspechy. Aj napriek tomu sa teraz ich cesty rozchádzajú, čo potvrdili obidvaja na svojich sociálnych sieťach.

Príčinou hľadania zmeny môže byť slabšia forma z uplynulých mesiacov, keď Kontaveitová neuspela na prestížnych amerických podujatiach v Indian Wells a na Miami a následne jej nevyšla ani antuková časť sezóny, ktorú síce odštartovala dvomi výhrami v Stuttgarte, ale ďalšie tri zápasy na antuke prehrala a šokujúci koniec hneď v prvom kole Roland Garros bol poslednou kvapkou.

Anett Kontaveitová
Anett Kontaveitová (Foto: TASR/AP – Elena Ignatyeva)Každý svojou cestou

Pod vedením 39-ročnej ruskej legendy ale Kontaveitová dosiahla na kariérne úspechy, keď v hale svojho času ťahala neuveriteľnú sériu dvadsiatich vyhratých zápasov po sebe. “Chcela by som sa Dmitrijovi poďakovať za veľmi úspešne strávený spoločný čas. Pri našej ceste sme si užili množstvo veľkých výhier. Aby sme sa ale obaja posunuli, vzájomne sme sa dohodli, že pôjdeme každý svojou cestou,“ uviedla sympatická Estónka na sociálnej sieti k ich rozchodu.Niekedy dobré veci musia skončiť

Ten o čosi viac zjavne rozhodil úspešného ruského hráča a trénera, ktorý sa k rozchodu vyjadril v smutnejšom príspevku. “Cítim sa hrdý na prácu, ktorú sme spolu odviedli, zároveň však cítim trochu smútok, ale niekedy dobré veci musia skončiť. Chcel by som Anett poďakovať za príležitosť, zablahoželať k novému kariérnemu maximu a popriať veľa šťastia do ďalších rokov,“ uviedol sklamane bývalý 20. hráč rebríčka ATP, ktorý úspešne spolupracoval s krajankou Jelenou Vesninovou a Bieloruskou Arynou Sabalenkovou, ktorú dotiahol do elitnej desiatky rebríčka WTA.

Pod jeho vedením kariérne úspechy

Kontaveitová začala spolupracova´t s Tursunovom pred vlaňajším US Open a pod vedením Rusa získala drvivé množstvo turnajových trofejí. Dovtedy mala na konte len triumf z roku 2017 v Hertogenboschi, ale vlani triumfovala v Clevelande, Ostrave, Moskve aj Kluži a po prieniku do elitnej svetovej desiatky sa premiérovo kvalifikovala aj na výberový Turnaj majsteriek, kde sa dostala až do finále. V tomto roku pridala titul v ruskom Petrohrade, finále v Dauhe a semifinále v Sydney.Anett Kontaveitová
Anett Kontaveitová s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Elena Ignatyeva)

O novom trénerovi zatiaľ nepadla ani zmienka, ale aktuálna svetová dvojka zrejme dlho bez nového kouča nezostane.

Zdroj: ts, Twitter Anett Kontaveit a Dmitri Tursunov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − 6 =