Home Najdôležitejšie Dominic Thiem a jeho trápenie: Psychické problémy?

Dominic Thiem a jeho trápenie: Psychické problémy?

by Jaroslav Šípkar
Dominic Thiem

Rakúšan Dominic Thiem sa na kurtoch hľadá. Bývalá svetová trojka ťahá sériu 11 prehier. Stoja za jeho trápením psychické problémy?


Dominic Thiem je bývalá svetová trojka. V minulosti bol považovaný za hráča s jedným z najlepších forhendových úderov na okruhu. Už viac ako rok sa netešil z víťazstva. 28-ročný tenista naposledy zvíťazil 12. mája 2021. Porazil Martona Fucsovicsa na antukovom turnaji v Ríme.

Thiem pre zdravotné problémy nehral deväť mesiacov. Ťahá sériu 11 prehier, tento rok má bilanciu 0-7. Jeho trápenie je obrovské. Bývalá tenistka a dnes komentátorka televízie Eurosport Barbara Schettová hovorí o probléme spočívajúcom v psychických problémoch Rakúšana.

„Verím, že má naďalej psychické problémy. Od zranenia zápästia nehral niekoľko mesiacov. Keď trafil forhendom, neposlal loptičku tak rýchlo. Predtým bol považovaný za hráča s najlepším úderom. Teraz to tak nie je. Psychologický aspekt v tenise je najdôležitejší. A ak to nenapraví, potom svoj forhend nevráti,” hovorí odborníčka.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 + 19 =