Home Audio/video Dojemné VIDEO, Svitolinová a Stachovsky sa emotívne prihovorili svetu: Tenis hrá za mier na podporu Ukrajiny

Dojemné VIDEO, Svitolinová a Stachovsky sa emotívne prihovorili svetu: Tenis hrá za mier na podporu Ukrajiny

by Majo Malinovský
Jelina Svitolinová

BRATISLAVA – Aj celý tenisový svet sa spojil a odsúdil inváziu Ruska na Ukrajine a rovnako tak finančne pomôže ťažko skúšanému ukrajinskému národu bojujúcemu o holé prežitie.


Tenisová komunita stojí za Ukrajinou

Mužská aj ženská hráčska asociácia (ATP a WTA), tiež Medzinárodná tenisová federácia (ITF) a všetky štyri grandslamy oficiálne vyjadrili plnú podporu Ukrajine, ktorej poskytnú finančnú pomoc vo výške 700 tisíc dolárov (7*po 100 tisíc za každú organizáciu) a to nie je všetko.

Zástupcovia siedmich organizácii spustili novú iniciatívu pre Ukrajinu s názvom Tenis hrá za mier (#TennisPlaysforPeace). Okrem už spomínanej finančnej podpory budú hrôzu u našich susedov pripomínať aj stuhy vo farbách Ukrajiny na outfitoch hráčov a hráčkach počas prestížneho podujatia BNP Paribas Open v americkom Indian Wells a rovnako tak na oficiálnych profiloch organizácií na sociálnych sieťach.FOTO Klobúk dolu! Sergej Stachovsky zverejnil komunikáciu s Novakom Djokovičom o vojne

Dojemné video na podporu Ukrajiny

V dojemnom videu plnom emócií podporili novú iniciatívu hlavné tváre Ukrajiny Sergej Stachovsky a Jelina Svitolinová, ktorí sa emotívne prihovorili svetu. “Si silná, si krásna, si unikátna, si Ukrajina. Bojuješ, ale nie sama. Tenisová rodina je spojená v misii znovu zjednotiť náš milovaný svet a pomôcť Ukrajine. Tenis hrá za jednotu, tenis hrá za ľudskosť, tenis hrá za mier,“ uviedla vo videu ukrajinská dvojka.

Bojujú za Ukrajinu

Kým Stachovsky spolu s ďalšími športovcami bráni svoju vlasť, tenisové hviezdy Svitolinová a Jastremská na turnajoch zarábajú peniaze, ktoré venujú na pomoc svojej vlasti zmietanej vojnou a k podpore a pomoci našich susedov sa pridáva celá tenisová komunita od hráčov až po najvyššie organizácie.

So sestrou utiekli pred bombardovaním: Jastremská dostala šancu pomôcť Ukrajine aj v Indian Wells

Zdroj: ts, ITF

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 + nineteen =