Dajana Jastremská
Dajana Jastremská bojuje za rodnú Ukrajinu (Foto: Instagram - Dajana Jastremská)

So sestrou utiekli pred bombardovaním: Jastremská dostala šancu pomôcť Ukrajine aj v Indian Wells

INDIAN WELLS – Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská dostala divokú kartu od usporiadateľov prestížneho turnaja v americkom Indian Wells, ktorý sa začne v stredu.


Dvadsaťjedenročná rodáčka z Odesy, ktorá minulý týždeň spolu so sestrou utiekla z vojnou zasiahnutej rodnej krajiny, prekvapila postupom do finále v Lyone.Aj keď v súboji o štvrtý titul na okruhu WTA v kariére proti Číňanke Čang Šuaj neuspela, poskočila vo svetovom rebríčku o 37 miest na 103. priečku. O ďalší úspech sa bude usilovať po presune do Kalifornie, kde si na veľmi prestížnom podujatí častokrát označovanom ako piaty grandslam zahrá iba tretíkrát v kariére.

VIDEO Utiekla pred ruskými bombami aj mečbalmi súperky: Ukrajinská hviezda podľahla emóciám

V Indian Wells kvarteto Ukrajiniek

Jastremská, ktorá aktuálne bojuje za rodnú vlasť, tak bude k zarobeným 14 500 eurám za finálovú účasť v Lyone môcť v Indian Wells pridať na pomoc Ukrajine ďalšiu čiastku. Okrem nej sa v pavúku prestížneho turnaja predstaví aj trojica krajaniek Jelina Svitolinová, Anhelina Kalininová a Marta Kosťuková.

Zdroj: ts, Instagram – Dajana Jastremská

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Hrunčáková po vyradení tretieho nasadeného páru v debli zabojuje o semifinále: Americko-ruské duo doplatilo na zahadzovanie brejkbalov

NINGBO – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková si po vypadnutí v singli napravila v čínskom Ningbo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × one =