Home Najdôležitejšie Dočkáme sa? Benčičová sa vyjadrila k opätovnému spojeniu s Federerom

Dočkáme sa? Benčičová sa vyjadrila k opätovnému spojeniu s Federerom

by Majo Malinovský

BRATISLAVA – Aktuálna svetová osmička, sympatická Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová, momentálne trénuje v Bratislave, kde trávi spoločné chvíle so slovenským priateľom a trénerom v jednej osobe Martinom Hromkovičom.


Bývalá svetová štvorka nedávno potešila slovenských tenisových fanúšikov, keď prikývla na ponuku reprezentovať bratislavský Slovan v júnovej extralige slovenských klubov. Týmto rozhodnutím jasne potvrdila, že Slovensko miluje a to isté obrátene platí aj o slovenských fanúšikoch, ktorí si ju nesmierne obľúbili.

Pred časom sa v rozhovore pre Blick vyjadrila k prevratnému nápadu fenomenálneho krajana Rogera Federera, ktorý navrhol zlúčenie tenisových federácií ATP a WTA. „Súhlasím s Rogerom. Bolo by to logické, ľudia sú zmätení s týmito dvoma organizáciami. Bolo by dobré, keby ženy a muži hrali rovnaké a rovnako dotované turnaje. Samozrejme existuje veľa bodov, o ktorých je ešte potrebné podrobne diskutovať. Ale bolo by to skvelé,“ uviedla a dodala: “Ľudia radi sledujú ženský tenis a ak by ATP a WTA boli spolu, videli by obidvoje naraz. Myslím si, že mnohí by to ocenili.“Belinda Benčičová a Roger Federer
Roger Federer a Belinda Benčičová (Foto: Instagram/ Belinda Bencic)

Práve na vždy usmiatu Benčičovú viacero hráčok z okruhu WTA žiarli, pretože sympatická Švajčiarka je jednou z mála vyvolených, ktorým sa dostalo tej cti zahrať si po boku švajčiarskeho Maestra. Benčičová si s Federerom zahrala na Hopmanovom pohári, kde ovládli obidva posledné ročníky v rokoch 2018 a 2019 a švajčiarski aj slovenskí fanúšikovia teraz veria, že k podobnému spojeniu dôjde aj na OH v Tokiu. Tie sa kvôli pandémii nového koronavírusu presunuli na budúci rok.

Silné emócie pri víťaznom príhovore víťazného švajčiarskeho páru (Video: Youtube)“Dúfam! (smiech). Ak všetko pôjde podľa plánu, bola by som veľmi šťastná,“ uviedla Švajčiarka pre periodikum Blick na otázku zmiešanej štvorhry na OH v Tokiu 2021 po boku Federera, s ktorým si to na posledných dvoch ročníkoch Hopman Cupu náramne užila. Nuž, uvidíme, či sa v Tokiu fanúšikovia opätovného spojenia sympatickej dvojky dočkajú.

Roger Federer a Belinda Benčičová (Foto: ITF/Dave Shopland)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + 4 =