Home Zo zákulisia Djokovič vybral najsrdcervúcejší moment svojej kariéry

Djokovič vybral najsrdcervúcejší moment svojej kariéry

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič

Novak Djokovič vybral tento moment, ktorý mu počas bohatej a úspešnej kariéry zlomil srdce najviac.Novak Djokovič vždy sníval o tom, že získa olympijské zlato. Svetová jednotka sa tešila na tohtoročnú olympiádu v Tokyu, no bude si musieť ešte rok počkať. Na poslednej olympiáde v roku 2016 v brazílskom Riu de Janeiro zažil obrovské sklamanie. V 1. kole po dvoch skrátených hrách podľahol Del Potrovi.

Najsrdcervúcejší moment kariéry

„Bol to jeden z najsrdcervúcejších momentov mojej kariéry,” priznal Djokovič v rozhovore s Grahamom Bensingerom v In Depth. „Vytvoril som si obrovské očakávania pred olympiádou v Riu. Bol som svetová jednotka a vyhral štyri grandslamy v rade.”

„Tiež som bol na vrchole mojej kariéry čo sa týka výsledkov, čo sa týka toho, ako som hral, ako som sa cítil. Cítil som, že ak mám získať zlato alebo o zlatú medailu bojovať, teraz je ten správny čas. Ale bolo to nakoniec veľmi srdcervúce pretože olympiáda je najdôležitejšou demonštráciou športu v histórii. Taktiež, reprezentovať moju krajinu na takom podujatí je obrovská česť a privilégium.”

zdroj: eurosport.com

Na Tokyo sa už pripraví inak

Djokovič sa z trpkej skúsenosti podľa vlastných slov poučil a k príprave na olympiádu v Tokyu pristúpil inak. „O štyri roky neskôr, myslím, že som skúsenejší mentálne a emocionálne v prístupe k tomu. Budem robiť zmeny v príprave pred Tokyom,” dodal.


Djokovičov koniec v 1. kole a v slzách bol jedným z najpamätnejších momentov olympiády v Riu.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − 15 =