Home Zo zákulisia 16 hodín denne nejem, priznáva Djokovič. Čo na to odborník?

16 hodín denne nejem, priznáva Djokovič. Čo na to odborník?

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič

Novak Djokovič vo svojom poslednom živom vysielaní na instagrame odhalil ďalšie tajomstvo svojho stravovania. Každý deň 16 hodín hladuje.

Novak Djokovič odhalil vo svojom poslednom živom vysielaní na instagrame ďalšie tajomstvo svojho stravovania, ktorým je tzv. prerušované hladovanie. Srbský tenista denne hladuje 16 hodín a táto metóda mu v posledných 18 mesiacoch výborne funguje.Djokovič: 16 hodín denne nejem, lepšie spím a mám viac energie

„16 hodín denne bez konzumácie jedla prispelo k zlepšeniu môjho tráviaceho systému. Lepšie spím a mám počas dňa viac energie,” hovoril Djokovič v rozhovore s doktorom Draganom Ivanovom, špecialistom na internú medicínu.

zdroj: twitter Novak Djokovič

„Ak nebudeme nič jesť 12 hodín, náš mozog hľadá zásoby. Nájde mikroorganizmy, patogénne baktérie, zničí ich a zrecykluje to. Mozog potom nájde poškodenú bunku, ktorá produkuje ďalšiu energiu z rozložených materiálov. Telo získava ďalšie palivo z predtým nefunkčných buniek,” hovoril odborník.


Prevencia mnohých ochorení, tvrdí odborník

„Ak hladujeme 12 hodín, autofágia je aktivovaná. Vyčistí to naše telo a pripraví palivo na ďalší deň. Proces trvá 12 až 16 hodín, je to individuálne. Sekrécia melatonínu bude vyššia, keď nemáme jedlo v črevách. Keď pôstime, bunky nášho tela sa regenerujú. Pre životný štýl je dobré dať si ráno raňajky, obed medzi druhou-treťou a potom nejesť nič až do raňajok nasledujúceho dňa. Táto rutina pomáha predchádzať mnohých ochoreniam,” opisuje odborník výhody uvedenej metódy stravovania.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 1 =