Home Najdôležitejšie Djokovič druhým finalistom mužskej dvojhry

Djokovič druhým finalistom mužskej dvojhry

by Tomas Hmira

NEW YORK – Druhým finalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open sa stal srbský tenista Novak Djokovič. Nasadený hráč číslo šesť si v semifinále poradil s turnajovou dvadsaťjednotkou Japoncom Keiom Nišikorim 6:3, 6:4, 6:2.

Srbský tenista od úvodných minút semifinálového duelu na kurte dominoval. Okamžite si vybudoval náskok 3:0, ktorý si pohodlne udržal až do konca prvej časti.

Druhý set rozhodol štvrtý využitý brejkbal za stavu 2:2. V ďalšom priebehu Djokovič pri svojom servise nestratil viac ako jeden fiftín a uzavrel aj druhú časť.

Ani v treťom sete sa pomer síl nezmenil. Srb sa na riterne presadil v treťom i siedmom geme. Za stavu 5:2 spečatil postup druhým premeneným mečbalom.

„Neviem ako to vyzeralo, ale ja som sa cítil výborne. Hral som s veľkou intenzitou, veľkým sústredením a mal som dobrý herný plán. Samozrejme, ľahšie sa to povie ako urobí. Premieňal som dôležité údery,“ citovala úradujúceho wimbledonského víťaza agentúra AP. „Hral všetko veľmi dobre. Podanie. Ritern. Voleje. Hral veľmi agresívne,“ povedal Nišikori.

Zaujalo nás:

  • Djokovič si zahrá už ôsme finále dvojhry na US Open
  • po rokoch 2011 a 2015 môže získať tretí titul (celkovo 14. grandslamový)
  • pred rokom vo Flushing Meadows chýbal pre zranený lakeť
  • v semifinálovom zápase ani raz neprišiel o svoj servis
  • vypracoval si až 17 brejkbalov, z nich premenil 4
  • Nišikori nakopil 51 nevynútených chýb

V boji o cennú trofej vyzve „Nole“ zajtra o 22:00 nášho času Juana Martína del Potra.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − four =