Alizé Cornetová (Foto: TASR)

Cornetová ostro kritizuje francúzsku vládu za posunutie Roland Garros: Ministerka športu je jedna veľká katastrofa

PARÍŽ – Francúzska tenistka Alizé Cornetová vyjadrila nespokojnosť s odkladom Roland Garros. Za všetko podľa nej môže francúzska ministerka športku Roxana Maracineanuová.


Cornetová podobne ako ostatní tenisti nesúhlasí s odkladom štartu Roland Garros a v rozhovore pre Tennis Channel si rozhodne nekládla servítku pred ústa.

„Povedzme si úprimne, naša ministerka športu je jedna veľká katastrofa. Prepáčte,“ povedala otvorene Francúzka. „Ospravedlňujem sa, nič proti nej nemám, ale každé jej rozhodnutie je nesprávne, ako keby jej na športe ani nezáleží. A som presvedčená o tom, že toto rozhodnutie prišlo predovšetkým zo strany vlády.“

Francúzska tenistka má vo svojom prehlásení vo veľkej miere pravdu. Aj napriek tomu, že Francúzsko počas lockdownu nezakázalo profesionálny šport, sama Maracineanuová aktívne hľadala riešenia pre Roland Garros, rovnako aj Francúzska tenisová federácia, ktorá parížsky grandslam organizuje.

Dôvodom odkladu má byť aj snaha o tom, aby sa turnaj organizoval za účasti divákov. „Možno takáto iniciatíva prišla zo strany samotných usporiadateľov, pretože chcú docieliť viac divákov v hľadisku,“ pripustila Cornetová.„Úplnú pravdu sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedozvieme, ale podľa môjho názoru ide o sebecké rozhodnutie. Kalendár bude týmto odkladom trpieť,“ dodala bývalá 11. hráčka sveta.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 4 =