Home Australian Open Coco Gauffová posiela radu pred finále proti Sabalenkovej: Toto bude kľúčové!

Coco Gauffová posiela radu pred finále proti Sabalenkovej: Toto bude kľúčové!

by Jaroslav Šípkar
Aryna Sabalenková, Coco Gauffová, Melbourne, Australian Open 2024

Američanka Coco Gauffová posiela Číňanke Zhengovej radu pred finále proti Bieloruske Sabalenkovej v grandslamovom Australian Open. Kľúčové bude toto!

Američanka Coco Gauffová nezopakuje úspech z vlaňajšieho US Open, kde získala premiérový grandslamový titul. V semifinále Australian Open nestačila na Bielorusku Arynu Sabalenkovú, ktorej podľahla po setoch 6-7 4-6. Vo svojom premiérovom grandslamovom finále ju vyzve Číňanka Qinwen Zhengová, svetová pätnástka. Tá porazila Ukrajinku Dajanu Jastremskú.

Ešte predtým, ako Gauffová poznala meno finálovej súperky Sabalenkovej, poslala radu, čo bude proti nej dôležité. “Neviem, ako bude možné zastaviť Arynu vo finále. Dnes som k tomu bola blízko, ale musela by som získať určité body. Vo finále grandslamu sa môže stať čokoľvek. Tieto dievčatá ešte nikdy nehrali grandslamové finále, budú to iné pocity. V mojom prvom finále som bola veľmi nervózna,” zaspomínala si Coco Gauffová na účinkovanie v New Yorku.

“Myslím si, že na to, aby ste ju zdolali, musíte finále vnímať ako každý iný zápas. Dajana a Zhengová sú na začiatku kariéry. Jedna má 23, druhá 21. Potrebujú si len poradiť s nervami. Nemyslím si, že Aryna pôjde na kurt nervózna. Dnes sa podľa jej vystúpenia nezdalo, že by bola nervózna. Musíme sa vyrovnať s našimi nervami. O hernom pláne vám nepoviem. To znamená, že poznám herný plán, ale nepoviem vám to, pretože to dnes nefungovalo,“ hovorila Američanka na tlačovej konferencii po prehre so Sabalenkovou.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven − 3 =