Home Najdôležitejšie Čo Paríž dal, čo vzal: Halepová to v Paríži konečne dokázala

Čo Paríž dal, čo vzal: Halepová to v Paríži konečne dokázala

PARÍŽ – V 14. hrací deň na Roland Garros sme spoznali novú víťazku ženskej dvojhry. Tiež sa dnes rozhodlo o šampiónoch mužskej štvorhry.

Ženy:

Na programe bolo finále medzi Simonou Halepovou Sloane Stephensovou.  Halepová prehrávala už o set a o brejk a zdalo sa, že opäť odíde ako porazená. No potom sa svetová jednotka rozohrala k najlepšiemu tenisu a v treťom sete už Američanka bojovala iba o odvrátenie „kanára“. Aj Rumunka sa tak po 2 hodinách a 3 minútach a setoch 3:6, 6:4, 6:1 dočkala svojej prvej grandslamovej trofeje.

Pre dážď sa šampiónka do hry na turnaji dostala až v čase, keď jej súperky už súťažili v 2. kole. No i tak suverénne ovládla turnaj. Stratila iba rozbehový prvý set proti Riskeovej, vo štvrťfinále jeden proti Kerberovej a potom až vo finále ďalší proti Stephensovej. Už v semifinále vyhrala súboj o post svetovej jednotky s Muguruzovou. Rumunsko sa tak po Virginii Ruziciovej dočkalo ďalšej parížskej šampiónky. Viac o finále si prečítajte tu.

Mužská štvorhra:

Vo finále mužskej štvorhry sa stretli Francúzi a nasadené šestky Pierre-Hugues Herbert Nicolasom Mahutom a francúzsko-chorvátska dvojica Oliver Marach Mate Pavič. Pokiaľ vo dvojhre žiadny prenikavý výsledok Francúzi nedosiahli, vo štvorhre sa tešili z triumfu.

Herbert s Mahutom potrebovali iba 1 hodinu a 40 minút na triumf 6:2, 7:6(4). Celkove iba raz prišli o servis a mali lepšie percento 1. servisu.