NEW YORK – Spoznali sme finalistky ženskej dvojhry. Viktória Kužmová, podobne ako Filip Polášek vo Wimbledone, vypadla pred bránami grandslamového finále.
Ženy:
Serena Williamsová (8.) zabojuje o svoju rekordnú 24. grandslamovú trofej. V semifinále zdolala Elinu Svitolinovú (5.) 6:3, 6:1. Stala sa tak hráčkou s historicky najdlhšou šnúrou medzi prvým grandslamovým finále a (zatiaľ) posledným – 19 rokov a 362 dní.
🔜 @usopen final!@serenawilliams downs Svitolina, 6-3, 6-1, in the semifinals and will compete for Grand Slam No. 2️⃣4️⃣–> https://t.co/zpWi7OepJ8 pic.twitter.com/374m4VdvYN
— WTA (@WTA) September 6, 2019
Jej finálovou súperkou bude mladučká, iba 19-ročná, Bianca Andreescuová (15.), ktorá zdolala Belindu Benčičovú (13.) 7:6(3), 7:5. Došlo tak k zaujímavému faktu – Andreescuová sa narodila 16. júna 2000, Serena vyhrala svoj prvý grandslamový titul (bol to práve US Open) 11. septembra 1999.
Kanaďanka sa zaradila do zoznamu šiestich hráčok, ktoré dosiahli grandslamové finále pri štyroch či dokonca menej účastiach v hlavnej súťaži týchto turnajov. Ak by vyhrala, vyrovnala by rekord Moniky Selešovej z roku 1990, ktorá vyhrala Roland Garros pri svojej štvrtej grandslamovej účasti. Celkovou rekordérkou je, zdá sa dnes už neprekonateľná, Pam Shriverová. Na US Open 1978 prešla až do finále, jej dovtedajšou jedinou grandslamovou skúsenosťou bol Wimbledon spred niekoľkých mesiacov.
Ide tiež o jedno z najlepších vystúpení debutantky na US Open. Naposledy sa do finále pri svojej premiére prebojovala Venus Williamsová v roku 1997.
Tento rok sa navyše výnimočne darí tínedžerkám. Andreescuová je 19-ročná finalistka, jej rovesníčka Markéta Vondroušová si zahrala finále na Roland Garros a v čase svojho postupu iba 17-ročná Amanda Anisimovová bola na Roland Garros v semifinále. Naposledy sa stalo, že by sa tri rozdielne tínedžerky prebojovali do semifinále grandslamu v rámci jednej sezóny v roku 2009. Ak by sme hľadali, kedy naposledy sa dve tínedžerky dostali až do finále, museli by sme zájsť ešte o dva roky hlbšie do histórie. V roku 2007 si Ana Ivanovičová zahrala o titul z Roland Garros a Maria Šarapovová bojovala o trofej z Australian Open.
Yes, @Bandreescu_, this is definitely REAL LIFE! 🇨🇦🙌
See you on Saturday in the final… 😉#USOpen pic.twitter.com/v5df41niQq
— US Open Tennis (@usopen) September 6, 2019
Jedenásty hrací deň v číslach:
- najviac es: 7 (Bianca Andreescuová)
- najviac dvojchýb: 9 (Bianca Andreescuová)
- najviac nábehov na sieť: 20 (Belinda Benčičová)
- najviac brejkbalov: 13 (Belinda Benčičová)
- najviac nevynútených chýb: 38 (Bianca Andreescuová)
- najviac víťazných úderov: 40 (Bianca Andreescuová)
Ženská štvorhra:
Odohral sa jeden zápas ženskej štvorhry. Slovenskí fanúšikovia vkladali veľké nádeje do Viktórie Kužmovej, ktorá po boku Aliaksandry Sasnovičovej bojovala proti turnajovým osmičkám Viktorii Azarenkovej a Ashleigh Bartyovej. Prehrali však hladko 0:6, 1:6. Bielorusko-austrálska dvojica si zahrá o titul proti lepšiemu páru z dvojice Elise Mertensová/Aryna Sabalenková a Caroline Dolehidová/Vania Kingová.
Flying into the final 👊👊@ashbar96 and @vika7 reach the doubles final after a blistering display in Louis Armstrong Stadium…#USOpen pic.twitter.com/IjimHuW0xd
— US Open Tennis (@usopen) September 5, 2019
Mužská štvorhra:
Spoznali sme aj finalistov mužskej štvorhry. Juan Sebastián Cabal a Robert Farah (1.) zdolali dvojicu Jamie Murray/Neal Skupski (15.) 7:6(5), 7:6(8). Ide pre nich o prvé finále na US Open v kariérach.
That FIRST @usopen final feeling 🙌
🎥: @usopen |@juanscabal | @RobertFarah_ pic.twitter.com/KEtzNZ7BY1
— ATP Tour (@ATP_Tour) September 5, 2019
Ich súpermi budú Marcel Granollers a Horacio Zeballos (8.), ktorí zdolali Kevina Krawietza a Andreasa Miesa (12.) 7:6(2), 7:6(5). Ich tímová víťazná séria je 10:0.
.@M_Granollers & @HoracioZeballos are through to the #USOpen doubles final.
✅ 7-6(2), 7-6(5) over Kevin Krawietz & Andreas Mies
✅ Extend winning record to 10-0 as a team pic.twitter.com/xWNp10U5OD— ATP Tour (@ATP_Tour) September 5, 2019
Pridajte komentár