Home Australian Open Čo Melbourne dal, čo vzal: Thiem sa pokúsi ukončiť senzačný rekord Djokoviča

Čo Melbourne dal, čo vzal: Thiem sa pokúsi ukončiť senzačný rekord Djokoviča

by Jana Sedláková
Babosová, Mladenovičová

MELBOURNE – V dvanásty hrací deň sme na Australian Open spoznali mená prvých šampióniek – víťazky už má ženská štvorhra. Alexander Zverev hral o svoje premiérové finále na grandslame. Jeho súperom bol Dominic Thiem v boji o prvé finále Australian Open.

Muži:

Ťažký zápas má za sebou Dominic Thiem (5. nasadený), ktorý zdolal Alexandra Zvereva (7.) po setoch 3:6, 6:4, 7:6(3), 7:6(4). Nemec pritom po skvelom obrate v treťom sete mohol ísť do vedenia 2:1 na sety. Nedokázal ho však dokonať. Po celý čas si pomáhal kvalitným servisom, zapojenie prvého podania mal na úrovni 81 %, vyprodukoval 16 es a iba tri dvojchyby, čo je o jednu menej ako Thiem.

Thiem je historicky prvým Rakúšanom vo finále Australian Open. Ide preňho už o tretie finále na tejto úrovni. Predchádzajúce dve má z posledných dvoch ročníkov Roland Garros.

Pred Thiemom bude náročná úloha. Odohral náročné štvorsetové štvrťfinále s Nadalom a potom zdĺhavý duel so Zverevom. Srb stratil iba jedno dejstvo a to ešte v prvom kole.

Djokovič navyše ako miestny sedemnásobný víťaz má úctyhodnú bilanciu, pokiaľ sa prebojoval do semifinále, nikdy ešte z Australian Open neodchádzal bez trofeje pre víťaza.

Na druhej strane stojí vzájomná bilancia finalistov. Tá je síce naklonená Djokovičovi – 6:4, ale Thiem vyhral posledné dva vzájomné zápasy. Vyhral vlani v skupinovej časti Turnaja majstrov a taktiež v semifinále Roland Garros.Ženy:

Vo dvojhre žien sa neodohral žiadny zápas, keďže Sofia Keninová a Garbine Muguruzová sa pripravujú na sobotňajšie finále. Spoznali sme šampiónky štvorhry žien.

Absolútne suverénne boli na celom turnaji Tímea Babosová a Kristina Mladenovičová (2.), ktoré si vo finále poradili so Sie Šu-wej a Barborou Strýcovou (1.) jednoznačne 6:2, 6:1.

Ide o tretí spoločný grandslamový titul pre maďarsko-francúzsky pár. Vlani skončili na Australian Open vo finále, vyhrali pred dvoma rokmi. Za celý turnaj nestratili ani set. Stali sa tak prvý párom od roku 2004 s takouto bilanciou, vtedy sa to podarilo dvojici Virginia Ruanová Pascualová a Paola Suárezová.

Kristina Mladenovičová sa od pondelka stane opäť deblovou svetovou jednotkou, vystrieda na tomto poste práve Barboru Strýcovú.

Zmiešaná štvorhra:

Spoznali sme finalistov zmiešanej štvorhry. Americko-britská dvojica Bethanie Matteková-Sandsová a Jamie Murray zdolala austrálske voľné karty Astru Sharmovú a Johna-Patricka Smitha 6:3, 7:6(4).

Ich súpermi bude česko-chorvátsky pár Barbora Krejčíková a Nikola Mektič (5.), ktorí vyradili Gabrielu Dabrowskú a Henriho Kontinena (3.) 3:6, 6:3, 10:5.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − three =