Home Správy Čo Londýn dal, čo vzal: Znovuzrodená Kerberová, čisto nemecké finále sa nekoná

Čo Londýn dal, čo vzal: Znovuzrodená Kerberová, čisto nemecké finále sa nekoná

by Jana Sedláková

LONDÝN – V desiaty hrací deň na wimbledonskej tráve sme spoznali finalistky ženskej dvojhry. Mike Bryan môže získať ďalší titul, no bez Boba. 

Šestdesiatsedem minút. Presne toľko potrebovala Angelique Kerberová na postup do svojho druhého wimbledonského finále. Zdolala premožiteľku Dominiky Cibulkovej Jelenu Ostapenkovú po setoch 6:3, 6:3.

Nemka je vo svojom prvom grandslamovom finále od triumfu na US Open 2016. Mnohí po nevydarenej sezóne 2017 už príliš neverili, že by ešte niekedy mohla zabojovať o grandslamovú trofej. Ona je však späť a v sobotu sa pobije o tretí titul z turnaja „veľkej štvorky“.


A presne ako vo svojom prvom wimbledonskom finále, aj tentokrát bude Angelique čeliť Serene Williamsovej.  Američanka nedala väčšiu šancu Julii Görgesovej a postúpila po setoch 6:2, 6:4. Svoju víťaznú šnúru vo Wimbledone navýšila už na 20 zápasov. Od pôrodu uplynulo iba 314 dní a už hrá tenis na najvyššej úrovni.

Serena bola šiestou najstaršou semifinalistkou a vďaka postupu je treťou najstaršou finalistkou v histórii. Už prienikom medzi štyri najlepšie si zaistila, že je najnižšie renkingovo postavenou semifinalistkou Wimbledonu v histórii.

Je až neuveriteľné, kam sa až Američanka vďaka triumfu posunie v renkingu. Momentálne jej patrí 181. miesto, no už teraz má garantované, že v pondelok bude minimálne 28. hráčkou sveta a ak by vyhrala, dokonca by bola na 19. mieste.

Naj 10. hracieho dňa:

  • Najdlhší zápas: 1 hodina 12 minút: Serena Williamsová – Julia Görgesová
  • Najkratší zápas: 1 hodina 9 minút: Angelique Kerberová – Jelena Ostapenková

 

Veľmi zaujímavá dvojica sa utvorila v miešanej štvorhre. Viktorii Azarenkovej to vo dvojhre tento rok príliš nevyšlo. No v mixe zatiaľ exceluje. Spojila sily s Jamiem Murraym, ktorý pri neúčasti slávnejšieho brata Andyho zastupuje klan Murrayovcov aspoň vo štvorhre. Dnes vybojovali postup cez Jeana-Juliena RojeraDemi Schuursovú. Stretnú sa s Jayom Clarkom a Harriet Dartovou.

Druhú semifinálovú dvojicu utvoria Alexander Peya s Nicole MelicharovouMichael Venus Katarinou Srebotnikovou.

Mike Bryan si zahrá o wimbledonský titul aj bez brata Boba. Sily spojil s Jackom Sockom. Budú čeliť Ravenovi Klaasenovi a Michaelovi Venusovi. Ak by Američania uspeli, bol by to vôbec prvý grandslamový titul pre jedného zo slávnej bratskej dvojice po boku iného partnera.

 

Kensingtonský palác dnes oficiálne oznámil, že cez víkend prídu na finálové zápasy aj členovia kráľovskej rodiny. V nedeľu na mužské finále by sa mali dostaviť manželia William a Kate. V sobotu by zas mali prísť manželky Williama a Harryho – Kate a Meghan a tiež princ Edward, ktorý dlhé roky odovzdáva trofeje po finálových zápasoch.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − seventeen =