Home Najdôležitejšie Cibulková: „Už nešpekulujem nad tým, že nie som nasadená“

Cibulková: „Už nešpekulujem nad tým, že nie som nasadená“

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Dominika Cibulková včera postúpila po jednom z najlepších výkonov sezóny do 3. kola Wimbledonu. Poklonu jej zložila aj súperka – Britka Johanna Kontová.

„Som rada, že som na wimbledonskom centri podala takýto výborný výkon. Bol to na 2. kolo ťažký žreb. Kontová je na tráve silná, navyše mala na svojej strane publikum. Už som zvyknutá na to, že na turnajoch hrám proti domácim tenistkám. Musím povedať, že fanúšikovia boli dnes veľmi féroví, za čo im pekne ďakujem,“ uviedla na margo bitky s domácou jednotkou a obhajkyňou semifinále.

Pred turnajom patrila naša tenistka medzi najhlasnejšie kritičky nasadenia Američanky Sereny Williamsovej. Veď práve ona preto vypadla z 32-ky privilegovaných. „Už vôbec nešpekulujem nad tým, že na tohtoročnom Wimbledone nie som nasadená, je to minulosť. Sústredím sa iba na tenis a na seba, tvrdo trénujem, aby som na kurte podala čo najlepší výkon,“ povedala s odstupom času.

Kontová zložila po stretnutí bratislavskej rodáčke kompliment: „Dominika hrala veľmi dobre, neuveriteľne uvoľnene, chodila si za svojimi údermi. Diktovala tempo hry, hralo sa podľa jej nôt. Dnes jej všetko padalo do kurtu, dávala winnery aj z pozícií, keď stála päť metrov za základnou čiarou. Nepodarilo sa mi nájsť recept na jej hru. Nechcem porovnávať tohtoročný Wimbledon s tým vlaňajším, som vo svetovom rebríčku inde, mám pred sebou iné výzvy. Nežijem v minulosti.“

O postup do 4. kola si to zajtra rozdá zverenkyňa Mateja Liptáka s 15. nasadenou Elise Mertensovou z Belgicka. Dve víťazstvá ju delia od návratu na post slovenskej jednotky.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 − five =