Home Správy Cibulková po skvelom výkone do 3. kola Wimbledonu

Cibulková po skvelom výkone do 3. kola Wimbledonu

by Dominika Mikušiaková

LONDÝN – Dominika Cibulková zdolala v 2. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) 22. nasadenú Britku Johannu Kontovú po setoch 6:3, 6:4.

Dominika hrala v prvom sete bez zbytočných chýb a prezentovala sa výborným výkonom na servise. V celom priebehu nečelila ani jednému brejkbalu, súperku nepustila ani len k zhode. Za stavu 3:2 vzala domácej hráčke podanie a výhodu brejku si postrážila. Za stavu 5:3 premenila pri vlastnom servise prvý setbal.

V druhom sete pokračovala slovenská tenistka vo výbornom výkone. V 3. geme sa blysla skvelou hrou na riterne a išla do vedenia o brejk. Hoci Kontová postupne gradovala výkon, Dominika ukázala pevné nervy, keď za stavu 3:2 odvrátila vôbec prvý brejkbal. Záver zápasu priniesol obrovskú drámu. Za stavu 3:5 odvrátila Kontová 4 mečbaly. Dominiku nevyužité šance nerozhodili, v nasledujúcom geme zápas dopodávala vo veľkom štýle čistou hrou.

• Dominika vyhrala po 1. podaní 82 % výmen, po druhom 69 %
  • v celom zápase urobila iba 9 nevynútených chýb
  • Kontovej nepomohlo ani 10 es

V 3. kole sa slovenská tenistka stretne s 15. nasadenou Elise Mertensovou z Belgicka. Vzájomnú bilanciu majú vyrovnanú 1:1.