Home Najdôležitejšie Cibulková po postupe cez Kerberovú: „Triumf nad Angie chutí naozaj sladko“

Cibulková po postupe cez Kerberovú: „Triumf nad Angie chutí naozaj sladko“

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Dominika Cibulková sa včera večer postarala o veľké prekvapenie, keď vyradila v 3. kole US Open Nemku Angelique Kerberovú. Aké sú jej pocity po zápase? Čo bolo kľúčom k úspechu?

„Na US Open som sa dlho trápila, po siedmich rokoch som to konečne prelomila. Triumf nad Angie Kerberovou, bývalou svetovou jednotkou, chutí naozaj sladko. Ďakujem všetkým fanúšikom za podporu, boli ste skvelí. Dôležité bolo, že po prehratom prvom sete som si zachovala chladnú hlavu a začala som hrať svoj nátlakový tenis,“ povedala v prvom pozápasovom interview rodáčka z Bratislavy.

V rozhovore pre TASR si pochvaľovala, že do bodky dodržala stanovenú taktiku: „S trénerom Maťom Liptákom sme vymysleli výbornú taktiku, ktorá fungovala na 150 percent. V uplynulých dvoch zápasoch som proti nej hrala solídny tenis, ale v rozhodujúcich momentoch mi nedala šancu. Musela som niečo zmeniť a som veľmi spokojná, že to prinieslo úspech. Je to super pocit. Pozerali sme s trénerom nejaké zápasy Kerberovej proti súperkám, ktoré nemá rada. Dnes som nepotrebovala mať nejaký silný servis. Používala som veľa spinu, hrala som jej to do bekhendu a ona ma nevedela zatlačiť. Snažila som sa meniť rytmus hry, čo často nerobievam. Hrala som kopce a videla som, že súperke tento štýl nevonia. Aj keď som prehrala prvý set, vedela som, že som na dobrej ceste.“

Cibulková nechcela porovnávať sobotňajší zápas s finále MS WTA v Singapure z roku 2016, v ktorom Kerberovú po vynikajúcom výkone zdolala v dvoch setoch. „Teraz som mala inú taktiku. Na kurte som sa dnes cítila výborne, hrala som odvážne a agresívne. Bola to kombinácia dobrej hry a výbornej taktiky. Teraz sa budem usilovať čo najlepšie pripraviť na Keysovú. Mám s ňou nepriaznivú bilanciu, no tú som mala aj so Samanthou Stosurovou a podarilo sa mi ju prelomiť. Verím, že s trénerom ušijeme účinnú taktiku a nájdeme niečo, čo bude fungovať. Dôležité bude eliminovať jej servis a riternom sa dostávať do výmen. Dúfam, že na niečo prídeme,“ dodala.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 − five =