Home Najdôležitejšie Cibulková po bláznivom priebehu do 2. kola veľkého turnaja v Dubaji

Cibulková po bláznivom priebehu do 2. kola veľkého turnaja v Dubaji

DUBAJ – Dominika Cibulková si poradila v 1. kole turnaja kategórie WTA Premier 5 v Dubaji (2 828 000 USD, tvrdý povrch vonku) so španielskou kvalifikantkou Larou Arruabarrenovou po setoch 5:7, 6:1, 6:2.

Naša tenistka mala napriek chýbajúcej zápasovej praxi rezolútny vstup do zápasu. Rýchlo sa odpútala do vedenia 3:0. Správna rovnováha medzi agresivitou a trpezlivosťou viedla v šiestom geme k ďalšiemu brejku. Za stavu 5:1, 40:0 prišla strata koncentrácie, súperke padlo niekoľko riskantných úderov a o niekoľko minút bolo vyrovnané. Rozbehnutá Španielka napokon zavŕšila v koncovke prvého setu senzačný obrat na 7:5.

V druhom dejstve sa Dominika dostala z útlmu. Znova si expresne rýchlo vypracovala náskok 3:0, v piatej hre odolala štyrom brejkbalom a žiadne ďalšie komplikácie nedopustila. Po brejkovej poistke na 5:1 tentoraz servis na víťazstvo zvládla. Pri prvom setbale ťažila z vynútenej bekhendovej chyby rodáčky zo San Sebastiánu.

V rozhodujúcej časti pokračovala bratislavská rodáčka v dominantnom výkone. Po obrate z 0:1 na 4:1 síce prišla o podanie, no záver si poľahky postrážila. Brejkom zvýšila na 5:2, po zmene strán premenil svojím druhým esom v poradí druhý mečbal.

• obe tenistky zahrali po 20 víťazných úderov
  • v 1. sete nevyužila Cibulková celkovo 5 setbalov
  • po svojom 1. servise zvládla 70 percent výmen
  • zaknihovala prvé víťazstvo od 3. októbra

V 2. kole narazí zverenkyňa trénera Mateja Liptáka na štvrtú nasadenú Češku Karolínu Plíškovú, s ktorou má pozitívnu bilanciu 3:1. V 2. kole sa predstaví aj Viktória Kužmová, ktorú čaká siedma nasadená Kiki Bertensová z Holandska.