Home Najdôležitejšie Česká hviezda ďalej bojuje so zranením, tenisový tréning je v nedohľadne: Bude potrebná redukcia zápasov

Česká hviezda ďalej bojuje so zranením, tenisový tréning je v nedohľadne: Bude potrebná redukcia zápasov

by Majo Malinovský
Barbora Krejčíková

PRAHA – Českú tenistku Barboru Krejčíkovú stále obmedzuje zápal v zápästí, kvôli ktorému v novembri na poslednú chvíľu zrušila svoj štart na finálovom turnaji o Pohár Billie Jean Kingovej.


Liečba pokračuje

“Stav zápästia sa zlepšuje, ale stále je tam zápal, ktorý mi nedovolil dohrať sezónu. Liečba pokračuje. Do Vianoc to na tenisový tréning nevyzerá,” uviedla českým novinárom niekdajšia svetová dvojka, ktorá zatiaľ nevie, kedy bude mocť naplno trénovať.

Redukcia zápasov

Krejčíková s ohľadom na predchádzanie podobným zraneniam chce v budúcej sezóne ubrať zo zápasovej porcie. “Redukcia zápasov bude potrebná, musím si o tom pohovoriť s trénerom. Turnajov asi nebude toľko a na každý z nich musím byť dobre pripravená,” uviedla Krejčíková k zápasom v singli a na adresu štvorhry dodala: “Deblov som veľa neodohrala, ale s Kačkou (Siniakovou) sa nám darilo, tak v tom chceme pokračovať.”Bývalá deblová svetová jednotka práve po boku Siniakovej bola na Turnaji majsteriek veľm iblízko k obhajobe minuloročného prvenstva, ale v mexickej Guadalajare napokon vo finále český pár nestačil na rusko-belgické duo Veronika Kudermetovová a Elise Mertensová. Následne sa Krejčíková vinou zranenia ospravedlnila z neúčasti na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × two =