Home Najdôležitejšie Čaká nás absolútne výnimočný ročník: Bratislava Open 2023 bude mať najvyššiu dotáciu v histórii!

Čaká nás absolútne výnimočný ročník: Bratislava Open 2023 bude mať najvyššiu dotáciu v histórii!

by Majo Malinovský
Bratislava Open 2023, Logo

BRATISLAVA – Aktuálny ročník tradičného challengerového podujatia Bratislava Open bude v tejto sezóne výnimočný.


Aj preto, že turnaj oslavuje už 20. výročie svojho vzniku. Bude sa konať od 11. do 18. júna 2023 na dvorcoch tenisového klubu Slovan Bratislava, ktorý oslavuje tiež – 100 rokov od svojho vzniku.

Absolútne výnimočný ročník

Bratislava Open sa odohrá na bratislavských kurtoch už štvrtýkrát, pričom predošlé ročníky sa konali v Poprade (2015-2018) a turnaj sa predtým zrodil v Košiciach (2003-2014). “Tento ročník je absolútne výnimočný. Budeme mať 20. výročie nášho ATP challengera,“ povedal na úvod jeho manažér a výkonný riaditeľ Branislav Stankovič pre web www.bratislavaopen.com.

Aj keď od prvého ročníka v Košiciach už ubehlo 20 rokov v minulej sezóne, v sezóne 2020 bol v Bratislave tzv. covidový ročník, ktorý nebol zaradený do oficiálnej termínovej listiny ATP.Rekordná dotácia

“Som rád, že sme zorganizovali už 3 edície v Bratislave (2019, 2021, 2022) na kurtoch TK Slovan. A tento klub oslavuje v sezóne 2023 presne 100 rokov od založenia. Oslavy spojíme dokopy. Aj preto sa bude konať challenger ATP 100 s rekordnou dotáciou 118 000 eur. Teším sa, že sa podarilo navýšiť rozpočet turnaja. Sú to už astronomické výšky. Asociácia tenisových profesionálov (ATP) vyžaduje na tejto úrovni lepší servis pre hráčov. Budeme mať čo robiť,“ pokračoval Stankovič.

Čo budú najdrahšie položky na turnaji? “Prize money pre hráčov, ktoré im musíme vyplatiť. Zdvihli sa aj sumy za ubytovanie, hráčom hradíme raňajky. Musíme previezť tenistov z viedenského letiska do Bratislavy. Plánujeme montovať tribúnu pre divákov, keďže potrebujeme zabezpečiť centrálny dvorec na kurte číslo päť s tribúnou na dvorci šesť. S minimálnym počtom 500 alebo 600 divákov,“ prezradil organizátor.

Pre víťaza dvojhry je pripravených 100 bodov do singlového rebríčka ATP a 16 020 eur. Zdolaný finalista získa 60 bodov a 9415 eur.Štart od 11. júna

Kvalifikácia sa začne v nedeľu 11. júna a bude pokračovať v pondelok 12. júna. V pondelok už budú aj prvé zápasy prvého kola dvojhry.

“Finále štvorhry plánujeme odohrať v sobotu 17. júna, finále dvojhry v nedeľu 18. júna v priamom televíznom prenose. V nedeľu chceme ešte pripraviť slávnostný program spojený s exhibíciou v rámci oslavy storočnice TK Slovan. Určite budeme robiť aj ukážkové tréningy našich talentovaných mladých tenistov z projektu Hrajme tenis Slovensko (HTS) a tieto deti si prídu pozrieť aj zápasy profíkov,“ dodal Branislav Stankovič.

Alexander Ševčenko
Alexander Ševčenko s víťaznou trofejou (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Minulý rok si užil finálový triumf v Bratislave Alexander Ševčenko, pričom turnaj už má aj dvoch slovenských víťazov vo dvojhre –  v sezóne 2018 sa ešte v Poprade tešil z celkového víťazstva Jozef Kovalík. V sezóne 2019  v Bratislave nenašiel premožiteľa Norbert Gombos.

Zdroj: ts, bratislavaopen

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − twelve =