Home Najdôležitejšie Bývalá svetová dvanástka tento rok ukončí kariéru: 41-ročný Španiel má ešte jedno prianie

Feliciano López

MADRID – Španielsky tenista Feliciano López ukončí tento rok svoju dlhú a bohatú kariéru. Víťaz siedmych ATP turnajov má zatiaľ naplánované tri rozlúčkové turnaje, ohromne by si ale prial hrať ešte v jednom dejisku. Jeho snom je zakončiť kariéru na trávnatom turnaji v anglickom Queen’s Clube, kde počas kariéry získal dva tituly, k čomu pridal ešte jedno finále.

López, ktorý tento rok oslávi 42 rokov, má za sebou vo dvojhre tragickú sezónu. Odohral celkom 15 turnajov a vyhral jediný zápas. Postupne sa bývalá svetová dvanástka prepadala rebríčkom až do druhej tisícovky a na turnajoch sa trápila.

Náladu si López trochu napravil vo štvorhre, v ktorej figuruje na 74. mieste a minulú sezónu vyhral s Tsitsipasom titul v Acapulcu. Spoločne s gréckym tenistom si zahral aj štvrťfinále v Indian Wells a po boku Američana Cressyho dokráčal do osemfinále Roland Garros.

3 turnaje sú potvrdené

„Acapulco, Barcelona a Malorka sú potvrdené. Požiadal som tiež o divokú kartu do Queen’s. Pokiaľ mi ju organizátori udelia, odohrám tam svoj posledný turnaj,” priznal Španiel.

Ak nedostane divokú kartu, jeho posledný turnaj bude pravdepodobne na domácej pôde na Malorke. Na Wimbledon sa nechystá, hoci je to jeho najúspešnejší grandslam, na ktorom sa trikrát dostal do štvrťfinále.