Home Najdôležitejšie Bývalá svetová deviatka odhalila svoje trápenie: Prosil som kamarátov o jedlo

Bývalá svetová deviatka odhalila svoje trápenie: Prosil som kamarátov o jedlo

by Jaroslav Šípkar
Mark Philippoussis

Austrálčan Mark Philippoussis, bývalá svetová deviatka, prehovoril o najťažších chvíľach vo svojom živote.


Mark Philippoussis bol výborným tenistom, svojho času bol na pozícii svetovej deviatky. No nedokázal dobre hospodáriť so svojimi zárobkami. Pre časté zranenia navyše podľahol tlaku a upadol do depresií. O najťažších chvíľach svojho života, ktorými prechádzal v období rokov 2006 až 2009, prehovoril v šou Sas Australia.

Philippoussis prehovoril o najťažšom období života

„Keď ste elitným športovcom, posledná vec na ktorú myslíte je, že máte finančné problémy. Žil som tak, že som míňal nad rámec svojich možností. Videl som, ako moji rodičia obetovali život, aby mi dali príležitosť venovať sa tenisu. Akonáhle som si splnil sen, jediné čo som chcel, bolo odmeniť sa im.”

„Môj otec mal dobrú prácu v banke, no skončil, pretože mi povedal, že mi chce pomôcť. Cestoviny a kapustu sme jedávali sedem dní v týždni, až sa stali moji obľúbenými jedlami. Napriek zraneniam som si myslel, že sa posuniem a uhradím moje účty.”„Keď som bol niekoľko mesiacov mimo Tour, uvedomil som si, že nemôžem pokračovať v tejto ceste. Keď sa zraníte, cítite sa slabí, ale nemôžete na to myslieť, pretože musíte ísť ďalej. Musíte sa zotaviť a byť v poriadku. Bol som preč niekoľko mesiacov.”

„Veľa som si toho nemohol dovoliť. Musel som požiadať priateľov, aby mi kupovali jedlo. Veľmi som sa hanbil za to, čo sa to so mnou deje a upadol som do hlbokej depresie. Bolo ťažké tri roky platiť účty bez zarábania peňazí zo športových výsledkov.”

„Našťastie ma moja rodina podporovala a dokázal som sa z toho negatívneho víru dostať.

Mark Philippoussis bol členom elitnej svetovej desiatky. Nazbieral jedenásť turnajových titulov na hlavnom okruhu ATP, vrátane Masters na Indian Wells v roku 1999. Dvakrát hral v grandslamovom finále.

zdroj: ts, Sas Australia

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 3 =