Home Najdôležitejšie Bývalá austrálska šampiónka: Federer? Pre tenis nie je vôbec dôležitý

Bývalá austrálska šampiónka: Federer? Pre tenis nie je vôbec dôležitý

by Roderik Pastier
Roger Federer

BAZILEJ – Nespočetné množstvo priaznivcov fenomenálneho Rogera Federera upadlo do beznádeje, keď Švajčiar oznámil prostredníctvom sociálnych sietí, že na kurtoch ho uvidíme až v ďalšom roku. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión musel podstúpiť druhú operáciu kolena, čo malo za následok ukončenie jeho sezóny.


V rozhovore všetkých prekvapila bývalá svetová dvojka vo štvorhre Rennae Stubbsová, ktorá ocenila dlhovekosť osemnásobného majstra Wimledonu, ale zároveň si myslí, že tenis by sa mal oslobodiť od ikonického Federera.

Stubbsová na adresu Federera

„Myslíte si, že Wimbledon potrebuje Rogera, aby zarobil peniaze? Myslíte si, že Madrid, Monte Carlo alebo Cincinnati potrebuje Rogera? Mnohé z týchto turnajov fungovali bez akýchkoľvek problémov aj bez Federera,” ostro sa vyjadrila austrálska hráčka.

„Viem, aký je dôležitý pre tenis, urobil tento šport veľmi populárnym. Mali by sme mu byť vďační za jeho dlhovekosť” dodala Stubbsová.Švajčiar sa v nasledujúcej sezóne bude sústrediť predovšetkým na zisk zlatej medaily na OH v Tokiu, pretože zlatá medaila v dvojhre z olympijských hier mu ešte stále chýba. V roku 2008 získal zlato vo štvorhre, v Londýne o štyri roky neskôr bral singlovú striebornú medailu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 + 14 =