Home Najdôležitejšie Bublik šokuje: „Tenis z celého srdca nenávidím“

Bublik šokuje: „Tenis z celého srdca nenávidím“

by Michal Pokrivka

MARSEILLE – Kazach Alexander Bublik tento týždeň v Marseille pripomenul, prečo je často označovaný za jednu z najkontroverznejších postáv tenisu.

„Tenis z celého srdca nenávidím. Nenávidím každý deň, keď musím hrať. Pravdupovediac, nevidím nič pozitívne na tom, že som tenista. Hrám len pre peniaze. Keby neboli v hre peniaze, okamžite by som skončil,“ priznal Bublik pre francúzsky denník L’Équipe.

„Ešte som sa nedostal do takého bodu ako môj priateľ Bernie (Bernard Tomič, pozn. red.). Ale nie som od toho ďaleko,“ pokračoval kazašský búrlivák s tým, že keď bude natoľko finančne zabezpečený ako spomínaný Austrálčan, známy vypúšťaním zápasov, pravdepodobne sa z okruhu vytratí.

Zaujímavé je, že sa rodákovi z Ruska nehnusí tenis ako šport, ale svet profesionálov: „Milujem tento šport, nemôžem povedať, že nie. Rád udieram do loptičky a po kariére sa tomu budem určite venovať. Myslím si, že pri tenise aj zomriem. Ale byť profesionál, narážať každý deň na iného súpera, hoci vás všetko bolí, je ťažké. Nemôžete povedať, že sa necítite dobre a nebudete hrať.“„Keď sa rozídete s priateľkou či rozvediete, stále musíte hrať. A keď prehráte, každý sa vypytuje prečo. To je to, čo na tenise nenávidím. ‚Ukážte sa, choďte na kurt, ak si myslíte, že ste v tom lepší ako ja,‘“ dodal na záver aj s odkazom pre kritických fanúšikov.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 3 =