Home Najdôležitejšie Bojovníčka Cibulková končí na US Open v druhom kole

Bojovníčka Cibulková končí na US Open v druhom kole

by David Pavlik

NEW YORK – Slovenská tenistka Dominika Cibulková po veľkom boji neuspela v druhom kole dvojhry v rámci grandslamového US Open.

Turnajová jedenástka (10. v poradí WTA) v ňom nestačila na v skvelej forme hrajúcu Američanku Sloane Stephensovú (83. v poradí WTA) tesne 2:6, 7:5, 3:6. Prehrávala už 2:6, 1:4, v treťom sete však následne mala dvakrát výhodu brejku. Američanka navýšila vo vzájomnej bilancii na 3:1.

Cibulková nevyužije šancu na prenikavejší výsledok po tom, čo v jej časti žrebu v úvode turnaja vypadli nasadené Konjuhová a Kontová. Vlani sa v New Yorku lúčila v treťom kole po prehre s Ukrajinkou Curenkovou.

Slovenka je napriek prehre naďalej v hre o zotrvanie v elitnej svetovej desiatke WTA poradia. Po debakli obhajkyne Angelique Kerberovej sa v live poradí dokonca posunula na 9. priečku.

Úvod duelu patril Stephensovej. Za kľúčový moment môžeme označiť druhý gem stretnutia. Cibulková v ňom odvrátila hneď 11 brejkbalov, pri 12. šanci Američanky však už bola prikrátka. Trval neskutočných 19 minút!