Home Najdôležitejšie Bojovali, ale na súperov to nestačilo: Klein a Kovalík si v Madride hlavnú súťaž nezahrajú

Lukáš Klein

MADRID – Slovenský tenista Lukáš Klein neuspel v 1. kole kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Madride.

Francúzovi Hugovi Grenierovi podľahol po takmer dva a pol hodinovom boji po setoch 7:6 (6), 3:6, 4:6.

Prvý set priniesol len dva brejky, keď si ako prvý podanie v piatej hre stratil Klein, ale vo ôsmej dokázal súpera brejknúť. Veľkú možnosť mal Klein v desiatej hre, keď na podaní Francúza mal na rakete setbal, ale zahodil ho. Nakoniec sa mu to ale nevypomstilo, pretože v tajbrejku predviedol parádny obrat, keď z 3:6 otočil na konečných 8:6!

Druhý set rozhodol jediný brejk, na ktorý v šiestej hre dosiahol na podaní Kleina Grenier a vyrovnal skóre zápasu. Rozhodujúce dejstvo prinieslo opäť veľkú drámu, keď za prvých osem hier si ani jeden z hráčov nedokázal na podaní súpera vypracovať brejkbal. Rozhodla ale deviata hra, v ktorej Klein nezvládol servis a Grenier zápas po brejku dopodával do víťazného konca.

V dráme neuspel ani Kovalík

Nedarilo sa tiež krajanovi Kleina Jozefovi Kovalíkovi. Nad jeho sily bol Talian Giulio Zeppieri, ktorý za dve hodiny aj 22 minút zvíťazil 6:4, 4:6, 6:4.

O osude prvého setu rozhodla deviata hra, v ktorej si Kovalík ako prvý stratil podanie a Talian za 42 minút podaním ukončil prvý set. V druhom si opäť obidvaja hráči urputne držali podanie až do desiatej hry, kedy sa slovenský tenista dočkal prvého brejku v zápase, ktorý zároveň znamenal zisk druhého setu a vyrovnanie skóre na 1:1.

Aj tretí set sa niesol v duchu podania, keď o jeho osude rozhodla už tretia hra, v ktorej Kovalík prišiel o podanie. Zeppieri mal potom v deviatej hre mečbal na podaní Slováka, ale zahodil ho a mohol pykať. V desiatej hre mal totiž Kovalík na servise súpera až tri brejkbaly, ale nevyužil ani jeden z nich a Talian prvým premeneným mečbalom ukončil zápas.

Zdroj: ts, TASR