Home Blog Blog Romany Tabakovej: Noah Rubin a môj príbeh na jeho stránke

Blog Romany Tabakovej: Noah Rubin a môj príbeh na jeho stránke

by Romana Tabaková

Zdravím všetkých slovenských fanúšikov, na dnes som si pripravila článok o mojom kamarátovi tenistovi Noahovi Rubinovi z USA.

Mnohí z vás ho nepoznajú, lebo nepatrí medzi tenisovú špičku. Noah má 23 rokov a v renkingu ATP je 268. Tenis miluje hrať od útleho veku, patril medzi najlepších juniorov a práve prechod do dospeláckeho tenisu bol preňho veľká zmena.

Uvedomil si, že to, ako vidia fanúšikovia tenistov na okruhu sa líši od reality. Preto založil stránku, ktorá je iba v angličtine –www.behindtheracquet.com. V preklade Príbehy za strunami rakiet. Na tejto stránke alebo na instagramovom účte @behindtheracquet si môžete prečítať úspešné aj neúspešné príbehy tenistov z okruhu. Väčšinou tenisti odpovedajú na jednu z týchto otázok: Prečo miluješ tenis? Čo pre teba znamená tenis? Aký mal tenis vplyv na tvoj život?

Noah Rubin

Veľa známych tenistov tam opisuje svoju kostrbatú cestu na vrchol, ale aj pády, zranenia, mentálne problémy atď… Z každého príbehu sa naša mladšia generácia môže poučiť a pravda je taká, že najlepšie sa učí z vlastných chýb, ale aj z chýb druhých.

Jeden z hlavných bodov, ktoré udáva, je, že ľudia si myslia, že tenisti žijú jeden krásny život plný cestovania, užívania si, ale pravda je taká, že iba zopár desiatok hráčov si môže dopriať luxusný život a tí ostatní si naháňaju chvost, živoria a lepia finančné prostriedky na tenis ako sa len dá. Noah dava príležitosť aj vám, aby ste sa s ním podelili o svoj príbeh. Stačí napísať správu po anglicky na @noahrubin33 alebo na behindtheracquet@gmail.com.Tento týždeň Noah publikoval môj príbeh, ktorý vám v krátkosti predstavím (https://www.behindtheracquet.com/#/romana-tabak/).

ROMANA TABAK PRÍBEH – nepochádzam z tenisovej rodiny, ktorá by ma naplno podporovala – na tenis som chcela začať chodiť sama. Nikto ma nenútil do tenisu – slovenský zväz mi pomáhal s tréningovým procesom a s finančnou podporou. Stále som na seba vytvárala tlak vo svojej hlave, že nie som dostatočne dobrá a porovnávala som sa so šampiónmi, ktorí v ich veku už mali taký renking a toľko toho vyhrali. Agenti, ktorí ma zastupovali, sa viac sústredili na karty a na sponzoring namiesto toho, aby mi pomohli s tréningovým procesom.

V ten istý rok 2012, keď som dosiahla svoj najvyšší renking (240.) a porazila dievča z top 100, som dostala boreliózu a cítila som, že je to koniec. Nevládala som sa vrátiť naspäť na 25-tisícové turnaje. Mojou chybou bolo, že som tenis nebrala ako biznis, ale iba ako radosť a vášeň. Odporúčam si robiť finančné reporty koľko miniete a koľko zarobíte. Na základe svojho renkingu som dostala štipendium na škole v New Yorku, kde som sa nevedela zaradiť.Prepadla som štyrikrát, nemohla som sa hrať tenis za školu všetky semestre, tak som sa venovala atletike. Bolo to nesmierne ťažké, ale vybojovala som to a dnes som na seba pyšná. Mám diplom doma, so školou som bola na misii v Indii a Afrike, kde som pomáhala chudobným a chorým ľuďom, prečítala som bibliu, začala som sa rešpektovať a mať rada na základe toho, že som a nie na základe výsledkov a počte trofejí.

Uvedomila som si, že sa môj život nezačal a ani sa nekončí tenisom. Veľká a krásna zmena bola v mojom živote tehotenstvo, ktoré som si užívala. Narodenie dieťaťa je jedno veľké požehnanie. S dieťaťom sa narodí aj žena -stane sa matkou. Zhodou náhod ma kontaktovala politická strana OĽANO v novembri 2019, či za nich nebudem kandidovať. Vyskúšala som, veľmi sa mi to zapáčilo a napĺňa ma to.

Chcem odovzdať svoje skúsenosti mladšej generácii, podporiť a oživiť šport na Slovensku. Voľby sú 29. 2. 2020, tak dúfam, že pôjdete voliť. A ak náhodou, moje číslo je 44. Zároveň kandidujú prvýkrát v histórii Slovenska do parlamentu traja tenisti. Okrem mňa aj Karol Kučera a Ján Krošlák. Tenis je krásny šport, ale netreba sa ním nechať obmedzovať, treba využiť šance, ktoré vám tenis otvorí vo svete. Tenis je len malá kapitola vo vašom živote. Po všetkých vzostupoch a pádoch som opäť radostná a teším sa, čo život ďalšie prinesie.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × one =